DARPA, drone sürüsü teknolojisini geliştirmek için dokuz yeni sözleşme imzaladı

Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı, 13 Nisan'da drone sürü teknolojileri geliştiren şirketlere dokuz yeni sözleşme yaptı.

Ajansın Saldırı Sürüsü Etkin Taktikler programı veya OFFSET aracılığıyla, 250 küçük insansız hava veya kara robotunun birlikte çalışmasını sağlar savaş uçağını desteklemek için.

Program beş ana alanda çalışmaktadır: sürü taktikleri, sürü özerkliği, insan-sürü takımı, sanal çevre ve fiziksel test yatağı. Ajans birden fazla sürü sprintine ev sahipliği yaptı bu alanlardan bir veya daha fazlasında hızlı inovasyonu teşvik etmek.

Dokuz ödül, bu beşinci sürat koşusunu işaret ediyor, bu da kentsel bir ortamda sürü taktikleri ve fiziksel test yataklarına odaklandı.

Bir ajansın haber bülteninde “Kentsel çevre, yüksek binalar, dar alanlar ve sınırlı görüş hatları gibi zorlayıcı zorluklar sunuyor,” diyor OFFSET program yöneticisi Timothy Chung. “Bu eşsiz zorluklarla mücadele eden Sürü Fiziksel Test Yataklarının Geliştirilmesi, OFFSET programının istenen bir hedefidir.”

Katılımcılardan dördü süratin sürü taktikleri ile mücadele edecek ve burada “muhalefetin karar alma sürecini bozmak, sürü niyetini gizlemek, dinamik bir ortamın haritalarını güncellemek ve içeriğin iletişimini iç mekanda sürdürmek” gibi sorunları çözmeleri istenecek. ”

Kalan beş oyuncu, kurulum sürelerinin azaltılması, yeni navigasyon sensörlerinin kullanılması, sürüye sabit kanatlı uçakların dahil edilmesi ve kentsel ortamlarda robotik, tekerlekli araçlar için hareketliliğin artırılmasını içeren fiziksel test yatağı itme alanı üzerinde çalışacak.

Katılımcılar, Aralık 2020'de saha testleri ile kendi çözümlerini göstermek için teknolojilerini OFFSET sürüsü sistemleri mimarisine dahil edecekler.

Alıcılar aşağıdaki gibidir:

İtme alanı: Fiziksel test yatağı

  • Michigan Teknoloji Üniversitesi / Michigan Teknoloji Araştırma Enstitüsü
  • Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı
  • HDT Expeditionary Systems, Inc.
  • Sentien Robotik
  • Teksas A&M Üniversitesi

İtme alanı: Sürü taktikleri

  • Michigan Teknoloji Üniversitesi / Michigan Teknoloji Araştırma Enstitüsü
  • Charles River Analytics, Inc.
  • Soar Teknoloji A.Ş.
  • kuzeybatı Üniversitesi


Bir cevap yazın