COVID-19 salgına rağmen ilk Uzay Edinme Konseyi toplantısı Nisan ayı için hala devam ediyor

WASHINGTON – Birkaç gecikmeden sonra Savunma Bakanlığı, Uzay Edinme Konseyi'nin ilk toplantısını yaptı gelecek ay, yeni koronavirüs statükoyu sarsmış olsa bile.

Mali 2020 savunma politikası tasarısının bir parçası olarak Kongre, Pentagon’u denetlemek, yönetmek ve entegre etmek için bir Uzay Alım Konseyi kurdu. farklı alan edinimi varlıklarıUzay Geliştirme Ajansı, Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi ve Uzay Hızlı Yetenekler Ofisi.

Bölüm şu anda ilk toplantıyı yapmak için 8-9 Nisan zaman aralığına bakıyor ve şu anda yardımcı sekreterin görevlerini yerine getiren Shawn Barnes, COVID-19 endişe olmaya devam etse bile bir toplantıyla ilerlemek istiyor. alan kazanımı ve entegrasyonu için Hava Kuvvetleri Komutanlığı.

Savunma Haberlerine 19 Mart tarihli röportajında ​​“Nisan'a hala hedef olarak bakıyorum ve bunu yapabileceğimizi ümit ediyorum” dedi. “Ama buna göre ayarlayacağız. Sonunda bunu gerekirse sanal bir toplantı olarak yapabiliriz. ”

2020 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası, konsey üyelerinin Hava Kuvvetleri müsteşarını; konseye başkanlık edecek olan uzay edinimi ve entegrasyonu için Hava Kuvvetleri yardımcı sekreteri; uzay politikası için savunma bakan yardımcısı; Ulusal Keşif Ofisi müdürü; uzay operasyon şefi; ve ABD Uzay Komutanlığı'nın komutanı. Herkesin aylık konsey toplantılarına katılması gerekecek.

Barnes, ilk toplantının gündeminin, Uzay Edinme Konseyi'nin katılımcılarını, rollerini, sorumluluklarını ve yetkilerini düzenleyen kuruluş için bir tüzük oluşturmayı içereceğini söyledi. Bildirge, Savunma Bakanlığı'nın 31 Mart'taki Kongreye bağlı bir alan edinme raporunda yapacağı önerileri de dikkate alacak.

Koronavirüs pandemisi Pentagon içindeki uzay organizasyonlarını normal iş yollarını değiştirmeye zorladı. Çoğu personel evden çalışıyor ve sanal mekanlara daha fazla etkileşim taşındıkça bina içindeki toplantıların sayısı ve boyutu azaldı.

Bazı personel sınıflandırılmış ağlarda çalışmak için Pentagon'a girmek zorunda kalırken, Barnes ofisinin güvenli alanlarda birlikte çalışan insan sayısını sınırlamaya dikkat ettiğini söyledi.

“Bu sınıflandırılmış ağlarda çalışmalarına izin vermek için birkaç kişi getireceğiz, hepimizin yapması gereken şeyleri yaptığımızdan emin olacağız (klavyemizi temizlemek gibi)” dedi.

“İlerledikçe bazı zorluklar olabilir, ancak gerektiği gibi ayarlayacağız. Geniş mimari ve satın alma reformu açısından yaptığımız şeylerin çoğu için, bu gerçekten sınıflandırılmış çalışma gerektirmez, çünkü bunların çoğu süreçle ilgilidir ve herhangi bir özelliğin özellikleriyle ilgili değildir. ”

COVID-19'un neden olduğu belirsizliğe rağmen Barnes, Pentagon’un uzay girişiminde kaydedilen ilerlemeden "hoş bir sürpriz" yaptığını söyledi.

"Mevcut ortam herhangi bir uzay operasyonu yapma yeteneğimizi yavaşlatmadı," dedi. "Yolda herhangi bir çarpma veya hıçkırık olmadı. Uzay Gücü'nü ayakta dururken olabildiğince hızlı hareket ediyoruz. dedim.

Bir cevap yazın