COVID-19 Lockheed’in tedarik zincirini sarstığından F-35 teslimatları yavaşlayabilir

WASHINGTON – Koronavirüs salgını Lockheed Martin’in havacılık işini sarstı, ile F-35 müşterek taarruz uçağı programı Şirket yöneticileri Salı günü yaptığı açıklamada, teslimatlarda yavaşlama beklentisiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Lockheed CEO'su Marillyn Hewson, 21 Nisan'da yatırımcılarla yaptığı kazanç çağrısı sırasında, virüsün getirdiği aksaklıklar, 2020 satış beklentilerimizi azaltmamıza neden oldu.

Şirket şimdi 2020 için toplam satışlarının 62,25 milyar $ 'dan 64 milyar $' a kadar çıkacağını tahmin ediyor – Ocak ayında daha önce tahmin ettiği 62,75 milyar $ 'dan 64,25 milyar $' a.

Şirketin baş finans sorumlusu Ken Possenriede, F-35'in üretimi COVID-19 salgınının şimdiye kadarki en büyük darbesi oldu.

“Önümüzdeki birkaç hafta boyunca tedarik zincirimizle, Fort Worth üretim hattımızla çalışacağız – herhangi bir etki varsa – teslimatlar da dahil olmak üzere ne ölçüde olacağını belirlemek için daha fazla analiz yapacağız” dedi.

Lockheed’in COVID-19 ile ilgili zorlukları kabul etmesi Pentagon'dan bir gün sonra geliyor açıklanan program gecikmeleri büyük silah edinme çabaları boyunca, havacılık programları pandeminin etkilerinden özellikle sert vurdu.

“Şu anda görebileceğimiz üç aylık bir etki olacağına inanıyoruz. Bu yüzden programdaki gecikmeleri, verimsizlikleri vb. İnceliyoruz. Bu belirli bir program değil, genel olarak (büyük savunma devralma programları). ”Pentagon’un en büyük devralım yetkilisi Ellen Lord Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte.

Lord ertelenebilecek belirli programları adlandırmasa da Possenriede Salı günü yaptığı açıklamada, F-35 programındaki kesintilerin jetin küresel tedarik zincirindeki yerli ve uluslararası şirketlerin karşı karşıya kaldığı baskılardan kaynaklandığını söyledi.

“Dünya genelinde daha katı bir şekilde uygulanan yerel mesafelendirme gereksinimleri var. İşgücü kesintisi var ”dedi. “Aslında nakliye kısıtlamalarıyla ilgili bazı sorunlar yaşadık.”

En son olarak, Lockheed’in tedarik zinciri ekibi, tedarikçilerin performansa dayalı ödeme faturalarında, belirli kilometre taşları tamamlandıktan sonra Lockheed'e teslim edilen bir sorun keşfettiğini söyledi.

“Nisan ayında suçlu olacak birkaç tedarikçi var. Bazıları idari nedenlerle – bunun üzerinde çalışacağız. Bu sadece zamanlama. Bazıları dönüm noktalarına ulaşamamalarından kaynaklanıyor ”dedi. “Çoğu COVID ile ilgili olacak. Buna bakıyoruz. ”

Possenriede, F-35 üretiminin pürüzsüz tutulmasındaki zorluklara rağmen, programın diğer yönlerinde çok az değişiklik olduğunu söyledi. Gelişim ve devam eden modernizasyon faaliyetleri “çok az veya hiç etkisi olmadan” devam etmiştir.

Lockheed müteahhitleri, onarım ya da bakım operasyonlarını desteklemeye yardımcı oldukları belirli üslerde çalıştıklarını bildiren bazı engellerle karşılaşsa da Possenriede, F-35'in sürdürülmesi üzerinde minimum etki olduğunu söyledi.


Bir cevap yazın