COVID-19 Avrupa'yı tararken yılın en büyük hava gösterisi iptal edildi

WASHINGTON – Bu yılın en büyük ticari ve askeri havacılık teknolojisi vitrini olan Farnborough International Airshow, koronavirüs pandemisinden kaynaklanan devam eden sağlık endişeleri nedeniyle iptal edildi.

İngiltere'deki Farnborough Havalimanı'nda 20-24 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanan etkinliğin iptalinin havacılık ve uzay endüstrisi için geniş ekonomik etkileri var. Farnborough Airshow genellikle büyük fırsatlar için bir mekandır ve havayolları gösteri sırasında büyük ticari uçak alımlarını duyurur. Büyük savunma sözleşmeleri bazen ilan edilirken, gösteri endüstrinin ABD ve uluslararası askeri yetkililerle arayüz kurarak satış yolunu açıyor.

Farnborough Uluslararası Yönetim Kurulu 20 Mart tarihli bir açıklamada, “Çok dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra, küresel koronavirüs pandemisinin eşi görülmemiş etkisi bu kararı katılımcılarımızın, ziyaretçilerin, yüklenicilerin ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği adına zorladı” dedi. “Bu karara, hepsi de sonuçlandırdığımız COVID-19'un patlak vermesini çevreleyen birçok önemli faktör göz önünde bulundurularak ulaşıldı, bu Temmuz ayında Airshow'u yaratmamıza ve barındırmamıza olanak tanımıyor.”

“Bu haberin, önemli katılımcılarımızdan, tedarikçilerimizden ve ziyaretçilerimizden bahsetmemekle birlikte, uluslararası havacılık endüstrisinin tamamında inanılmaz bir hayal kırıklığı olacağını anlıyoruz. Farnborough International'da Airshow'u planlandığı gibi sunamadığımız için hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz, ancak emin olun, birlikte çalışmaya devam etmeye kararlıyız ve Farnborough Uluslararası Airshow'un 2022'de her zamankinden daha iyi dönmesini sağlayacağız ”dedi.

Farnborough Uluslararası Airshow, Fransa'nın Le Bourget şehrinde düzenlenen Paris Airshow ile dönüşümlü olarak her yıl düzenlenmektedir.

Gösteri organizatörleri, geleneksel olarak Farnborough Uluslararası Airshow'dan önceki günlerde gerçekleşen İngiltere'deki büyük bir askeri hava gösterisi olan Kraliyet Uluslararası Hava Dövmesinin resmi olarak iptal edilmesinden sonraki karar dakikalarını açıkladı.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Daha fazla bilgi için Savunma Haberleri ile tekrar kontrol edin.


Bir cevap yazın