Coronavirus, Japonya, İtalya F-35 tesislerinde yavaş çalışmadan korkuyor

WASHINGTON – Koronavirüsün küresel yayılımı Çarşamba günü açıkladığı üst düzey bir Pentagon yetkilisi olan F-35'in küresel tedarik zincirindeki iki önemli düğümde çalışmayı etkiliyor.

Edinme ve sürdürme savunma müsteşarı Ellen Lord, gazetecilere verdiği demeçte, “bu sabah” İtalya'daki Lockheed Martin işçilerinin virüsle ilgili endişeler konusunda evden çalışmaya yönlendirildiğini öğrendiğini söyledi. Buna ek olarak, Lockheed, devlet dairesi büyükelçiliği seyahat uyarısı rehberliği altında İtalyan tesisine olan seyahati kısıtlıyor. Cameri'deki Pratt ve Whitney motor ekibi de tele-çalışmalara yönlendirildi.

Bu sabah İtalya, COVID-19 olarak da bilinen hastalığın yayılmasını durdurmak için önümüzdeki iki hafta boyunca tüm okulları ve üniversiteleri kapatma planlarını açıkladı.

Bu arada, Mitsubishi Heavy Industries tarafından yürütülen bir Japon nihai montajında ​​ve kontrol tesisinde çalışmak bir hafta duraklatıldı, Lord yıllık McAleese konferansında açıkladı.

Yine de, F-35'in “şu anda teslimatları etkilediği görülmüyor” dedi Lord. “Şu anda herhangi bir etki görmedik.”

Buna ek olarak, uçuş için İtalya'ya seyahat etmeyi planlayan bir endüstri testi pilotu, öngörülebilir bir gelecek için ABD'de kalıyor.

Lord, Ulusal Savunma ve Küresel Güvenlik Savunma Bakan Yardımcısı liderliğindeki bir grubun Ken Rapuano'nun, potansiyel etkiler konusunda “senaryo planlaması” da dahil olmak üzere virüsün etkisinin tüm yönlerini takip ettiğini belirtti.

F-35 belki de askeri ekipman tarihinin dünyadaki en entegre tedarik zinciridir ve dünyanın dört bir yanında üretilen parçalar Lockheed’in Ft. Worth, Teksas tesisi. Bununla birlikte, bazı yabancı ortaklara yönelik jetler, biri Cameri, İtalya ve diğeri Nagoya, Japonya'da olmak üzere iki FACO lokasyonunda toplanmaktadır.

DoD sözcüsü Teğmen Col. Mike Andrews, “Coronavirüs ile mücadele bölüm için en büyük öncelik olmaya devam ediyor ve Sekreter Esper, dünya çapında üniformalı erkek ve kadınlarımıza nasıl baktığımızı tartışmak için haftalık olarak üst düzey liderlerle bir araya geliyor” dedi. “Departman, F-35 dahil tüm programlarda savunma sanayi üssü ile tam olarak ilgilenmeye devam ediyor ve gerektiğinde yanıt vermeye hazır.”

Lockheed sözcüsü Brett Ashworth, Fort Worth bölgesinin virüsün “şu anda etkilenmediğini” söyledi.

“İtalya ve Japonya'daki F-35 uluslararası FACO operasyonları üzerindeki etkileri azaltmak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Çalışanlara ABD Dışişleri Bakanlığı'nın rehberliğine uygun olarak kuzey İtalya'ya, kuzey İtalya'dan ve Kuzey İtalya'dan seyahat etmekten kaçınmalarını öneriyoruz ”dedi.

Lockheed Martin yorum ile 2:35 PM EST'de güncellendi.

Bir cevap yazın