Çin tehdidiyle mücadele etmek için ABD Deniz Piyadeleri, gemi öldürme füze sistemlerini birinci önceliğini ilan etti

WASHINGTON – Deniz Piyadeleri hepsi sahaya çıktı mobil gemi karşıtı füzeler Pasifik'te Çin’in büyüyen Donanmasına meydan okumak için, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi’nin deniz kuvvetleri alt komitesinin yazılı en yüksek zemini modernizasyon önceliği ilan etti.

Yazılı ifadede, "Yer tabanlı bir gemi karşıtı füze kabiliyeti, entegre bir deniz yüzeyi karşıtı savaş kampanyasının bir parçası olarak karadan gemi karşıtı yangınlar sağlanacak." “Bu ileri konuşlandırılan ve hayatta kalabilen yetenek, deniz kuvvetlerimizin ölümcüllüğünü artıracak ve rakiplerimize anahtar denizcilik arazilerinin kullanılmasını inkar etmeye yardımcı olacak.”

Tayin Denizcilerin gemi öldürme tutkusu Deniz Kuvvetleri, Irak ve Afganistan çatışmaları sırasında evrimleştiği ordunun daha hafif bir versiyonundan ziyade, deniz gücünün bir uzantısı olarak kendisini yeniden yönlendirmeye doğru gittikçe en üst düzey modernizasyon önceliği geliyor.

Denizciler, son ifade ve mali yıl 2021 bütçe belgelerine göre, en az iki kara tabanlı gemi karşıtı sistemin hızlı bir şekilde ilerlemesini sürdürüyor. Sefer Yangınları (ROGUE-Fires) drone aracı için Uzaktan Kumandalı Zemin Ünitesini ve Donanmanın yeni gemi katili Donanma Saldırısı Füzesini eşleştiren Donanma Deniz Seferi Gemi Müdahale Sistemi (NMESIS).

İkincisi, kısa bir süre önce ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan orta menzilli yerden fırlatılan kruvazör füzelerini yasaklayan Tomahawk Füzesinin yerden fırlatılan bir versiyonudur.

NMESIS, bir Kongsberg / Raytheon Deniz Saldırısı Füzesi ile donatılmış, Ordu'nun Oshkosh tarafından inşa edilmiş Ortak Hafif Taktik Aracının uzaktan çalıştırılan bir versiyonunun şasisinde Deniz Piyadelerinin Yüksek Mobilite Topçu Roket Sistemini (HIMARS) kullanıyor.

“Deniz Saldırısı Füzesi, donanmanın savaş gemisine yerleştirilen ufkun üstü silah sistemi ile aynıdır ve Deniz Kuvvetleri'ne denizden kayma, yüksek manevra kabiliyeti ve yanlardan hedef alma kabiliyeti sağlayacak bir füze sağlayacaktır. yukarıdan aşağıya değil, ”ifadesini okuyor.

“HIMARS'a yapılan iyileştirmeler ve karadan fırlatılan kruvazör füzesinin geliştirilmesi, tüm deniz yangınları girişiminin yeteneklerini daha da güçlendirecektir.”

Perşembe günü yaptığı açıklamada, Deniz Piyadeleri Komutanı Gen. David Berger milletvekillerine Raytheon tarafından inşa edilen Tomahawks'tan 48 talep etme kararının düşman savaş gemilerini tehdit etmek için uzun menzilli bir yetenek eklemek olduğunu söyledi.

“Son altı ay içinde Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri'nin ödevlerinin bir kısmı, gelecekte entegre bir deniz kuvvetleri olarak faaliyet göstermemiz gerektiğini düşündüğümüz ve bu da Deniz Piyadeleri'nin sahip olmadığımız bir rolü üstlendiği anlamına geliyor. son 20 yılda deniz kontrolü ve deniz inkarına bu şekilde katkıda bulunuyoruz ”dedi.

“Tomahawk füzesi, bunu yapmamıza izin verecek araçlardan biri. … Bu cevap olabilir, bundan beş, altı, yedi yıl sonra daha uzun vadeli bir cevap için ilk adım olabilir, ancak ihtiyacımız olan küçük bir ünite için uzun menzilli hassas yangınlar, gemiden yapılabilecek bir dizi ünite ya da kıyıdan düşmanların deniz kuvvetlerini tehlikeye atar. "

Yüksek Hareketlilik Topçu Roket Sistemi, 12 Temmuz 2015, Bradshaw Saha Eğitim Alanı'nda Talisman Saber 15 sırasında ateşlendi. (Fotoğraf: US Marine Corps)
Yüksek Hareketlilik Topçu Roket Sistemi, 12 Temmuz 2015, Bradshaw Saha Eğitim Alanı'nda Talisman Saber 15 sırasında ateşlendi. (Fotoğraf: US Marine Corps)

Donanma, Raytheon ile birlikte, saygıdeğer Tomahawk seyir füzesinin bir gemi katili versiyonunu geliştiriyor.

Hareket eden bir hedefi vuracak şekilde havada durabilen bir hedef ayrımcılığı bir araya getiren “Maritime Strike Tomahawk”.

Bir Deniz Kuvvetleri toplantısı, Maritime Strike Tomahawk’ın yeni arayıcı kitinin “üçüncü taraf veya arayıcı modu aracılığıyla orta saha rehberliği yoluyla terminal arayıcı belirsizlik alanına hareket eden denizcilik hedeflerine vurabilme yeteneğini sağladığını” söyledi.

Füzenin 2023'te faaliyete geçmesi planlanıyor ve denizcilerin de peşinden gitmesi muhtemel. Tomahawk'un sınıflandırılmamış yaklaşık 900 deniz mili menzili vardır.

Pasifik'teki ABD Askeri yetkililerinin, Çin'in bir parçası olmadığı için ABD'yi dezavantajlı hale getirdiği INF Antlaşması uyarınca daha önce karaya dayanan bir Tomahawk yasaklanmış olacaktı.

INF, eski Sovyetler Birliği ile karadan atılan nükleer ve konvansiyonel balistik ve 500 ila 5.000 kilometre menzilli füze füzelerini yasaklayan bir anlaşma oldu. Ancak ABD ve NATO müttefikleri yıllardır Rusya'yı anlaşmaya aykırı olarak ilan ettiler.

Deniz Piyadeleri'nin geçen yılki planlama kılavuzunda özetlediği operasyon kavramı, Deniz Piyadeleri'nin kendisini Irak ve Afganistan'daki yirmi savaş sırasında olduğundan daha fazla bir deniz gücü kolu olarak daha uyumlu hale getirmeye çağırıyor. Bunun bir parçası olarak, Deniz Kuvvetleri Pasifik'teki adaların etrafındaki küçük gruplara güçlerini yaymak ve Çin filosuna manevra özgürlüğünü reddetmek istiyor.

Deniz Piyadeleri gereklilikleri ve kalkınma şefi Teğmen Gen Smith, geçen yıl Sefer Harp Konferansı'nda gazetecilere verdiği demeçte, Deniz Kuvvetleri'nin seçtikleri zeminde savaşmak ve ardından kuvvetlerin onlara karşı konsantre olabilmesi için manevra yapmak istediğini söyledi.

Smith, "Mobil ve küçükler, bir parça toprak alıp üzerine oturmak istemiyorlar," dedi Smith, Deniz birliklerinden. “Bir boğayı kalıcı olarak engellemek istemiyorum. Manevra yapmak istiyorum. Alman konsepti, maksimum etkiyi elde etmek için seçtiğiniz zaman ve yerde uygun miktarda baskı ve kuvvet uygulayan "Schwerpunkt".

Smith, ABD filosunun Çin gemilerini, Denizcilerin kıyıdan zarar görebileceği tartışmalı bir alana sürdüğü bir kavramı tarif ediyor.

“Öyleyse, filo komutanını tartışmalı, kapalı bir alanda desteklemek için manevra yapıyorsam, havaya getirdiğim hareketlilik ve yüzey konektörleri ile bir noktaya gelebilir ve bir yarışmaya sürülen bir şeyi engelleyebilir veya vurabilirim uzay – filo komutanı tarafından o alana sürülen bir şey. ”


Bir cevap yazın