Büyük savunma ekipmanında üç aylık yavaşlama için Pentagon desteği

WASHINGTON – Savunma Bakanlığı, büyük çoğunluğu için üç aylık bir gecikme görmeyi bekliyor. büyük savunma devralma programı (MDAP) portföyü, COVID-19 koronavirüs pandemisinden kaynaklanan işgücü ve tedarik zinciri sorunlarının sonucudur.

“Şu anda görebileceğimiz üç aylık bir etki olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla, programdaki gecikmeleri, verimsizlikleri vb. İnceliyoruz. Bu belirli bir program değil, Genel olarak MDAP'ler, ”Pentagon’un en büyük iktisap memuru Ellen Lord Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte. “Ve şimdi etkilenebilecek önemli kilometre taşlarına bakıyoruz.”

Lord mücadeleye başlayan belirli programları tanımlamayı reddetti, ancak “Özellikle tersanelerde bir ölçüde yavaşlama görüyoruz. Havacılık aslında şu anda sahip olduğumuz en çok etkilenen sektör. ”

Gemi inşası ve havacılığın yanı sıra Lord, küçük uzay fırlatma sektörü konusunda endişelerini dile getirdi.

Gecikmeler büyük ölçüde geçici veya değil, tedarik zincirinde yukarı ve aşağı, küçük firmalardan Boeing üretim hatlarını kapatıyor her seferinde haftalarca. COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana 106 ana müteahhit kapandı ve 68'i yeniden açıldı. Lord, satıcı tabanlı şirketler için, 427'sinin 147'siyle kapandığını ve tekrar açıldığını söyledi.

uluslararası tedarik zinciri özellikle ABD havacılık ve uzay şirketlerinin son yıllarda Hindistan'ın yanı sıra dış kaynak kullanımı yaptığı Meksika'da da etkili oluyor. Lord, yerel fabrikaları yeniden açmak için yardım istemek için Meksika dışişleri bakanı Marcelo Ebrard'a yazdığını söyledi.

CARES yasası uyarınca DoD, Savunma Üretimi Yasası ile kullanılmak üzere 1 milyar dolar aldı. Bunun için 750 milyon dolar tıbbi malzeme temin etmek için ayrılırken, 250 milyon dolar da kritik tedarikçileri çalışır durumda tutmak için departmanın kullanması için ayrıldı.

Lord, ikinci finansmanın “takım tezgahları ve endüstriyel kontroller, uçak tedarik zinciri aydınlatması, kem-bio, yönlendirilmiş enerji, radar, mühimmat ve füzeler, uzay, gemi yapımı, asker sistemleri ve yer sistemleri” gibi bir dizi önceliğe doğru gideceğini söyledi.

CARES yasasının 3610. maddesi uyarınca, Pentagon endüstriye geri ödeme yeteneği işgücü ödemeleri için, COVID-19 tesis kapatmaları veya diğer kısıtlamalar nedeniyle çalışmasının engellenmesi durumunda. Lord, bu gereksinimin karşılanmasının muhtemelen şu anda Beyaz Saray ve Kongre arasında çıkarılmış olan CARES yasasının ikinci versiyonunda olacağını söyledi.

Lord bu geri ödemeleri milyarlarca dolar olarak nitelendirdi, ancak üzerine daha spesifik bir fiyat etiketi koymayı reddetti.


Bir cevap yazın