Boeing, Uzay Gücü için yeni mikrosatellit prototipini tamamladı

Millennium Space Systems, ABD Uzay Gücü için yeni bir mikrosatellit prototipinin tasarımını, üretimini ve entegrasyonunu tamamladığını açıkladı.

Boeing'in bağlı kuruluşu Millennium tarafından yayınlanan bir habere göre TETRA, jeosenkronize yörünge etrafında çeşitli prototip görevleri için kullanılacak.

Uydu, aşağıda verilen ilk prototip ödülü oldu. diğer bir işlem kurumu olan Space Enterprise Consortium Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi tarafından hızlı prototipleme projeleri için kullanılan sözleşme aracı.

SMC Geliştirme Kolordusu için yenilik ve prototip direktörü Col. Tim Sejba, “Öncelikli hedeflerimizden biri, yenilikçi alan varlıklarının geliştirilmesi ve dağıtımında daha çevik olmak” dedi. “OTA sözleşmelerini TETRA-1 gibi programlarla güçlendirerek yeni alan geliştirme görevlerinin yürütülmesini hızlandırıyoruz. Millennium Space Systems ile geliştirdiğimiz ortaklık, gelecekteki uzay savaşçılarının ihtiyaçlarını karşılamak için dinamik bir yol bulucu yeteneği oluşturmamıza ve tarlamamıza olanak sağlıyor. ”

Bir bilgi talebinde, Hava Kuvvetleri, satın almaların hızlandırılması ve siber güvenliğin artırılmasına odaklanarak kuruluşun yönetilmesi için sözleşmenin yeniden rekabet etmekle ilgilendiğini söyledi. (Getty Images)

Hem Millenium hem de Blue Canyon Technologies, TETRA mikrosatellitini geliştirmek için sözleşmeler aldı. Sözleşmelerin değeri açıklanmadı ve Blue Canyon Technologies TETRA prototipleri hakkında hemen bir güncelleme sağlayamadı.

Millennium'a göre şirket, şirket içi yeteneklerinden yararlanarak projeyi önceki görevlere göre yüzde 60 daha hızlı tamamlayabildi. Daha önce hiçbir ALTAIR uydusu geosenkronize yörüngede çalışmamış olmasına rağmen, TETRA-1 Millennium’un ALTAIR küçük uydu ürün serisine dayanmaktadır. Şirket, sözleşmenin verildiği tarihten itibaren 15 aydan daha kısa sürede entegrasyonu tamamladığını iddia ediyor.

TETRA-1, 2020'nin sonlarında SpaceX Falcon Heavy roketinde fırlatılacak.


Bir cevap yazın