Boeing, Philadelphia tesisinde çalışmayı durdurdu, H-47 ve V-22 uçaklarının üretimini durdurdu

WASHINGTON – Boeing Pennsylvania Ridley Park'ını kapatıyor, üretim tesisi 2 Nisan akşamı yapılan açıklamaya göre, yeni koronavirüsün bölgedeki yayılmasından dolayı iki hafta boyunca.

Boeing yaptığı açıklamada, "Bu eylem, çalışanların, ailelerinin ve yerel toplulukların refahını sağlamayı amaçlamaktadır ve ABD ve küresel savunma müşterilerinin gereksinimlerine uygun düzenli bir kapatma içerecektir." Dedi.

Boeing sözcüsü Andrew Africk, 3 Nisan e-postasında Defense News'e verdiği demeçte, “Boeing Philadelphia çalışanları için olumlu test sonuçlarımız oldu, ancak gizliliği sağlamak için etkilenen çalışanlar hakkında daha fazla yorum yapmıyoruz.

Şirket, günün sonunda 3 Nisan'da çalışmayı durduracak. Çalışanlar 20 Nisan'da işe geri dönecek. Boeing, hükümet rehberliğini ve bunun şirket operasyonlarını nasıl etkileyebileceğini izlemeye devam edeceğini söyledi.

Boeing, bölge hükümeti ve halk sağlığı yetkilileri ile “yakından” çalışıyor ve “COVID-19'un yayılmasıyla mücadele konusundaki ulusal çabalara yardımcı olduğumuz için müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve bu geçici askıya alma durumundan etkilenen diğer paydaşlarımızla da temas halindeyiz Boeing'in dikey asansör başkan yardımcısı ve genel müdürü Steve Parker, açıklamada söyledi.

Kapanış sırasında, tesis genelinde derin temizlik yapılacak ve açıklamaya göre şirket, çalışanlar işe döndüğünde yeni “katı kriterler” oluşturacak.

Africk, “Bu askıya almanın şirketin kritik savunma programlarını sunma ve destekleme yeteneği üzerindeki etkisini en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.

Örneğin, şirketin hala yükseltilmiş kokpitli ilk CH-47'yi bu hafta Kraliyet Hollanda Hava Kuvvetleri'ne teslim edebileceğini söyledi. Hizmet 20 helikopter satın alıyor ve teslimatlar 2021 yılına kadar sürüyor.

Evden çalışabilen bazı Philadelphia çalışanları bunu yapacak, dedi ve açıklama yapamayanlar ücretli izin alacaklar.


Bir cevap yazın