Boeing, KC-46 ve P-8 üretim hatlarını yeniden açacak

WASHINGTON – Boeing, P-8'in üretimine ve KC-46 Washington eyaletinde yeni koronavirüsün yayılmasından kaynaklanan operasyonlarda üç haftalık bir aradan sonra Pazartesi günü.

Şirket Puget Sound bölgesindeki operasyonları geçici olarak kapattı Washington'daki Boeing siteleri, öncelikle Everett'de yapılan KC-46 tankeri ve Renton'da yapılan P-8 denizaltı avcılık uçağı gibi ticari uçakların ve bu uçakların militarize varyantlarının geliştirilmesi ve üretimine odaklanıyor.

Operasyonların yeniden başlaması savunma programlarına odaklanacak olsa da, şirket 737 MAX depolama için gerekli tesisleri ve gerekli görülen diğer laboratuvarları ve işlevleri de yeniden açacak.

“Boeing’in savunma sanayi üssünün bir parçası olarak Savunma Bakanlığı’nı destekleyen çalışmaları bir ulusal güvenlik meselesi ve kritik sayıldı. Yaptığımız iş, ülkeyi 24 saat boyunca koruyan askerleri ve kadınları doğrudan destekliyor – ve bunu başarmak için bize güveniyorlar ”dedi.

Şirket, Boeing tesislerinin aşamalı olarak yeniden açılmasının tedarik tabanını desteklemeye yardımcı olacağını ve şirketin işe dönecek olan 2.500 çalışan için yeterli koruyucu ekipmana sahip olmasını sağlayacaktır.

Boeing ayrıca Puget Sound bölgelerinde her vardiya başlangıcındaki sağlık kontrolleri, kademeli vardiya süreleri, ek el yıkama istasyonları ve temizlik malzemeleri ve çalışanların devlet rehberliğine uymak için bir maske takmaları şartı da dahil olmak üzere ek sağlık kontrolleri yapacak.

Şirketin Ridley Park, tesis kapalı kalır. Bu saha, H-47 Chinook kargo helikopteri, V-22 Osprey yatırma rotorlu uçak ve Hava Kuvvetleri tarafından füze alanlarını savunmak için kullanılacak MH-139A Gri Kurt da dahil olmak üzere askeri helikopterler üretiyor.

Pazartesi günkü yeniden açılma, üretim hattı zaten tankerleri tam oranlarda ürettiği için KC-46 programı için özellikle iyi bir haber. Boeing şimdiye kadar Hava Kuvvetleri'ne 33 tanker teslim etti ve toplam 179 KC-46 üretiminin rekor programda üretilmesi bekleniyor.

Hava Kuvvetleri'nin iktisap müdürü Will Roper, Mart ayında KC-46 üretimindeki duraklamanın sorun olmayacağını söyledi bir ay geçmediği sürece.

Roper, “Sektör ortaklarımıza, kritik savunma-endüstriyel üs iş gücümüzü ve ailelerini sağlıklı tutmak için ne gerekiyorsa yapmalarını beklediğimizi açıkça belirtmeye çalıştık” dedi. “Ayakta durmak da önemli olacak, çünkü bu, düşmanlarımıza bir iç krizin fırsat zamanı olmadığı veya gelecekte hazır bir küvet yaratmadığı mesajı veriyor.”


Bir cevap yazın