Boeing, KC-46 sensör ve kamera sistemlerini kendi kuruşuyla söküp değiştirecek

WASHINGTON – Boeing ve Hava Kuvvetleri bir anlaşma imzaladılar -46 hava yakıt ikmal tankerini düzeltmek için en ciddi teknik problem, Savunma Haberleri konuyu bilen birçok kaynaktan öğrenmiştir.

Anlaşma, Hava Kuvvetleri ve havacılık devi arasında, Uzak Görüş Sistemi'ni, bom operatörlerine bomu yönlendirmek için gerekli görüntüleri sağlayan kamera ve sensör koleksiyonunu düzeltmek için gereken yeniden tasarım çalışmalarının doğası ve kapsamı hakkında yıllarca süren müzakereleri sona erdiriyor. başka bir uçak ve yakıt güvenli bir şekilde transfer.

Belki daha da önemlisi, anlaşma, hizmetin KC-46'yı 2020'lerin ortalarında savaşta konuşlandırmasına izin verecek bir yol açıyor – Hava Kuvvetleri liderleri karşı kıllı tanker mevcut haliyle.

Hava Kuvvetleri ve Boeing, RVS teknik sorunlarını ele almak için iki aşamalı bir yol haritası üzerinde anlaştılar.

İlk aşama, Boeing'in, bom operatörü tarafından görülen görüntülerin ince ayarını yapacak yazılım ve donanıma artımlı iyileştirmeler sağlamaya devam etmesini sağlıyor. Tamamlanması yıllar alacak olan ikinci aşama, donanım ve yazılımının neredeyse tamamen yeni renkli kameralar, gelişmiş ekranlar ve gelişmiş bilgi işlem teknolojisi ile değiştirileceği RVS'nin kapsamlı bir yeniden tasarımını içeriyor.

Boeing ve Hava Kuvvetleri konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Bom operatörlerinin uçağın arkasındaki bir pencereden bakabileceği ve bomu yönlendirmek için görsel ipuçlarına güvenebileceği eski tankerlerin aksine, KC-46'daki operatörler tamamen RVS tarafından sağlanan görüntülere bağımlıdır.

Hava Kuvvetleri operatörleri, sistemin çoğu koşulda çalıştığını ve gece koşullarında veya kötü havalarda yakıtı boşaltmak için daha güvenli bir yol sağlasa da, belirli aydınlatma koşulları, RVS görüntülerinin çarpık ve yanıltıcı görünmesine neden olarak bomun yanlışlıkla kazınmasına neden olabilir. başka bir uçağın yüzeyi. Bu, gaz alan uçağın pilotu için bir güvenlik tehlikesi olabilir ve ayrıca potansiyel olarak düşük gözlenebilir bir jetten gizli kaplamayı kazımış olabilir ve radar tespitinden kaçınma yeteneğini yıpratabilir.

Boeing’in sabit fiyatlı firma sözleşmesi ve hizmetle daha önceki sözleşmeler çerçevesinde, şirket yeniden tasarım çabalarının tamamının ödenmesinden mali olarak sorumlu olacaktır. Şirket, sözleşmede 4,9 milyar dolarlık tavanı zaten aşmış ve teknik sorunlar arttıkça 3,5 milyar dolardan fazla maliyet aşımı ödemiştir.

Boeing, RVS için sistem entegratörüdür ve yazılımını tasarlarken, sistemin kameraları ve sensörleri öncelikle Collins Aerospace tarafından tasarlanmıştır.

Kaynaklar, Hava Kuvvetleri'nin iktisap müdürü Will Roper'ın bu öğleden sonra kongre personeli hakkında anlaşma sağlaması bekleniyor. Daha sonra, hizmetin anlaşma hakkında ek bilgi yayınlaması bekleniyor.

Boeing ilk KC-46 tankerini teslim etti Ocak 2019'da McConnell Hava Kuvvetleri Üssü'ne, Kan. uçak başına 28 milyon dolar sakladı RVS sorunları nedeniyle teslimat üzerine. Şirket şu ana kadar 33 tanker teslim etti.


Bir cevap yazın