Boeing, H-47 ve MH-139 için büyük askeri helikopter üretim merkezini yeniden açacak

WASHINGTON – Koronavirüs pandemisi nedeniyle iki haftalık bir kapanıştan sonra, 20 Nisan'da Boeing Philadelphia bölgesi tesisini yeniden aç H-47 Chinook ve diğer birkaç askeri helikopterin yapıldığı şirket Cuma günü duyurdu.

Boeing, H-47 Chinnook kargo helikopteri, V-22 Osprey ve MH-138 Gri Kurt helikopteri Pennsylvania Ridley Park'taki üretim hattında. Boeing yaptığı açıklamada, söz konusu kurulumdaki operasyonların 3 Nisan'dan bu yana askıya alındığını söyledi.

Evden çalışabilen çalışanlar tele-çalışma seçeneğine sahip olacaklar, ancak Boeing el dezenfektan istasyonları ekledi ve tesisteki işçiler için yüz maskeleri sunacak. Şirket ayrıca, vardiyaya başlamadan önce işe giren çalışanların bir sıcaklık taramasından geçmesini talep ediyor ve iş istasyonları bulaşma riskini azaltmak için birbirinden uzak olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada, “Bir numaralı öncelik çalışanlarımızın, ailelerinin ve tüm paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumaktır ve devam edecektir” dedi.

Philadelphia bölgesinde santral açma kararı, Boeing tarafından bu hafta başında Washington'daki Puget Sound yakınındaki bölgedeki tesislerindeki operasyonları yeniden başlatmak için alınan benzer bir kararı izliyor. Şirket geçtiğimiz Pazartesi günü P-8 deniz gözetim uçağı ve KC-46 tankerinin üretimine yeniden başladı ve 20 Nisan'da bu tesislerde yapılan ticari uçakların üretimine devam edecek.


Bir cevap yazın