Boeing, COVID-19 için geri ödenmeyen KC-46 fonlarında 882 milyon dolar geri alacak

Hizmet, yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma, Boeing'e 33 KC-46 teslimatında daha önce uyumsuzluk için 882 milyon dolarlık stopaj ödemesi sağlıyor” dedi. “Bu stopaj sürümü, ihtiyatlı olduğu durumlarda, endüstri tabanındaki koronavirüs etkileriyle mücadele etmek için nakit akışını en üst düzeye çıkarmak için Hava Kuvvetleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı politikaları ile uyumludur. Hava Kuvvetleri ve Boeing, 120 gün içinde nihai şartnameye uygunluğu veya uygunsuzluğu belirlemek için hızlandırılmış bir süreç yürüteceklerdir.

ABD Hava Kuvvetleri ilk KC-46 tankerinin Ocak 2019'da teslim edilmesini kabul ettiğinde, Boeing'e hala önemli bir finansal kaldıraç parçası sağladığını açıkça belirtti. Hizmet, yeni bir KC-46 her teslim edildiğinde maksimum 28 milyon dolar tutabilir – Boeing nedeniyle toplamın yaklaşık yüzde 20'si.

Hava Kuvvetleri yetkilileri, özellikle tankerin sorunlu Uzaktan Görüş Sistemi gibi teknik eksiklikleri gidermek için ölçülebilir bir ilerleme görene kadar bu fonları tutabileceklerini söylediler. Ocak ayına kadar, Boeing 30 uçak teslim ettiğinde, hizmet yaklaşık 800 milyon dolar saklamıştı, Defense One'a göre.

Şirket şu anda Hava Kuvvetleri'ne rekor programdaki toplam 179 taneden 33 tanker teslim etti.

Hava Kuvvetleri ve Boeing, Perşembe günü, alıcı uçakların konumunu ve bomun hareketlerini görmek için bom operatörleri tarafından kullanılan görüntüleme sistemi olan RVS'yi düzeltmek için son bir anlaşma yaptığını açıkladı. Anlaşmaya göre Boeing, hem mevcut RVS yazılımı ve donanımına yapılan artımlı düzeltmelerin yanı sıra yeni kameralar, işlemciler ve bilgisayarlar ile sistemin tamamen yeniden tasarlanması için ödeme yapacak.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ticari uçak üreticisi olan Boeing, seyahat kısıtlamalarını teşvik eden ve ticari havayollarının sipariş üzerine Boeing uçakları için ödeme yapma kabiliyetini sorgulayan COVID-19 salgını tarafından özellikle sert bir şekilde vuruldu.

Bu arada Boeing geçen hafta yaptığı açıklamada iki hafta boyunca kepenk operasyonları Washington eyaletindeki çok sayıda pozitif COVID-19 vakası nedeniyle Seattle bölgesindeki tesislerinde. Bu üretim operasyonları arasında Everett'te KC-46 ve Renton'da P-8 denizaltı avcılık uçağı imalatı yer alıyor.


Bir cevap yazın