Bir ampul değiştirmek kadar kolay elektronik savaş

Elektronik savaşın geleceğini anlamak için lambayı düşünün.

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu yıllık toplantısında, Sensors Open Systems Architecture konsorsiyumu tak ve çalıştır savaşının ihtiyaçlarını karşılamak için Edison geçmişini araştırdı.

Bir konsorsiyumun zor işi, birçoğunu rakipleri olmak üzere, bir tasarımın rekabet etmeyecekleri kısımları üzerinde anlaşmaya varması için bir şirket koleksiyonu elde etmektir. Ampullerde, soketlerin boyutu için yaygın standartlardı, böylece müşteriler tescilli ampullere kilitlenmeyecekti. Daha yakın zamanlarda, Universal Serial Bus'ın (Evrensel Seri Veri Yolu) veya USB'nin “evrensel” bölümünde görülebilir, böylece çok çeşitli makineler aynı bağlantı noktalarını kullanabilir ve aynı güç kaynağını çekebilir.

Noktası SOSA konsorsiyumu aynı tür birlikte çalışabilir mimari oluşturmak, askeri müşterinin ölü bir ürüne satıcı olarak kilitlenmesini engellemek ve tüm pazarın mevcut limanları destekleme işlevini yerine getirmesini sağlamaktır. Elektronik savaş ve siber program yöneticisi Army Col. Kevin Finch, tam olarak istemediği şeyin daha fazla kapasite sunmadan 50 milyon dolara mal olacak bir program olduğunu söyledi.

Finch, SOSA konsorsiyumunun bir parçasıdır. SOSA’nın ilk odak noktası, radar, elektro-optik / infa-red için birleşik bir sistem mimarisi oluşturmak, istihbarat, elektronik savaş ve iletişim sinyalleri olmak üzere geniş bir şekilde "yapısal enerji yaymak ve almak ve işlemek" kategorisindedir. Elektronik harp operatörü için, farklı taşıma sistemlerine farklı taşıma yükü paketleri takmak isteyen bu tür birlikte çalışabilirlik, güvenilirlikten ödün vermeden seçenekleri genişleterek sahada bir nimettir.

Elektromanyetik spektrumda aktif olarak savaşmak yerine, sadece sinyal almaya daha fazla güvenen insanlar için amaç, bu işlevin kesintisiz ve görünmez olmasıdır.

Yüklenici Curtiss Wright'ın baş teknoloji sorumlusu Dave Jedynak, “Pilotlar bir fark görmeyebilir,” dedi.

SOSA yönlendirme komitesinden John Bowling ve Hava Kuvvetleri'nde birlikte çalışabilirlik ve mimari konusunda teknik bir uzman olan siber güvenlik zayıflıkları potansiyeli hakkında sorulan hedef, tasarımda zayıf seçimleri zorlamayan standartlar dahilinde sistemler inşa etmek olduğunu savundu .

Bowling, “Bunu alabilir ve hala güvensiz bir sistem kurabilirsiniz, ancak amacımız insanları güvenli hale getirmek için doğru şekilde yönlendirmektir” dedi.

Paylaşılan bir standart yararlıdır, ancak kendi başına güvenlik için yetersizdir. Standart üzerinden getirilen güvenlik açıklarıyla ilgili güvenlik endişeleri ortaya çıkarsa, standardın kendisi güncellenebilir. Bu, yaşayan bir belge, tak ve çalıştır parçalar için fişlerin üretimine rehberlik eden bir anlaşmadır.

Konsorsiyum çalışması, zaman alan ve zor olabilen ve çok sayıda toplantıyı içeren rakipler arasında bir konsensüs sürecidir. Alternatif, panelistlerin tekrar tekrar vurguladıkları gibi, bir ampul kırıldığında yepyeni bir lamba alması gereken bir ordu.


Bir cevap yazın