Bir Air Force C-17 ekibinin COVID-19 test swablarını ABD'ye getirme yolculuğunun içinde

WASHINGTON – Ortadoğu'da iki haftalık gizli görevler yaptıktan sonra eve gitme zamanı gelmişti.

Ancak C-17 Globemaster ekibi, N.J. Ortak Üssü McGuire-Dix-Lakehurst'a geri dönmeden önce, son bir görevi yerine getirmeleri gerekir: 970.000'den fazla COVID-19 eküvyon kitini almak İtalya'daki Aviano Hava Üssü'nde ve onları Memphis, Tenn'e transfer ederek Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderilecekleri devam eden koronavirüs testleri talebini azaltmaya yardımcı olur.

Almanya'nın Ramstein Hava Üssü'nde bulunan bir C-130 Herkül, 20 Mart 2020'de İtalya'nın Aviano Hava Üssü'ne tıbbi ekipman paletleri teslim ediyor. (Tech. Sgt. Rebeccah Woodrow / ABD Hava Kuvvetleri)

Her şey anlattı, yolculuk dört gün sürdü. Mürettebat, 1 Nisan'da Katar'daki Al Udeid Hava Üssü'nden, 2 Nisan'da Aviano'ya inmeden önce Almanya'daki Ramstein Hava Üssü'ne uçarak havalandı. plastik sargılı test kitleri ile uçak gövdesine yığılmış.

Uçak mürettebatı ayrıca, Aviano, İtalya'dan 970.000'den fazla swab kitini aldı ve onları Coronavirus için test edilecek çeşitli yerlere dağıtılacakları Memphis, Tenn'e uçurdu. (Kıdemli Havacı Ariel Owings / ABD Hava Kuvvetleri) "data-original =" https://www.armytimes.com/resizer/wOAOHb5dLQYRdKTj3KlrRr3zvRQ=/800x0/filters:quality(100)/arc-anglerfish-arc2-prod-mco. s3.amazonaws.com/public/ERT45AH3M5HCLJFK7EXTHHFEFQ.jpg "src =" veriler: resim / jpg; base64 / 9j / 4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD / 2wBDAAQDAwQDAwQEAwQFBAQFBgoHBgYGBg0JCggKDw0QEA8NDw4RExgUERIXEg4PFRwVFxkZGxsbEBQdHx0aHxgaGxr / 2wBDAQQFBQYFBgwHBwwaEQ8RGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhr / wgARCAAOABIDASIAAhEBAxEB / 8QAFwAAAwEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAQFBv / EABYBAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAAIDBP / aAAwDAQACEAMQAAABkKPZ3PW4MhX / xAAZEAADAQEBAAAAAAAAAAAAAAABAgQDBRT / 2gAIAQEAAQUCTmZlcJJ6szgVNNLrrx6T5x26wP / EABURAQEAAAAAAAAAAAAAAAAAABAx / 9oACAEDAQE / AYF / xAAVEQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIf / aAAgBAgEBPwFX / 8QAIRAAAQQCAAcAAAAAAAAAAAAAAQACAxESEwQhMVFjcZH / 2gAIAQEABj8CZLNk5vYirThFG5rhIaPVEbZ + XiV8Q4yek8km9irMfF // xAAdEAACAgIDAQAAAAAAAAAAAAABEQAhMVFBcZGx / 9oACAEBAAE / IS3iP5zb3BV3S06fkzlS5wsAjdkgqEDsswdhwCAgAVz / AP / aAAwDAQACAAMAAAAQt / 8A / 8QAFhEBAQEAAAAAAA AAAAAAAAAAEQAB / 9oACAEDAQE / EBDGX // EABcRAAMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAABESH / 2gAIAQIBAT8QeqkH / 8QAHRABAAICAwEBAAAAAAAAAAAAAREhADFBUXFhwf / aAAgBAQABPxBPUoi1LA4oGVQcXjKL4BRQqqPju8lASeBjYX7ibw6mSBrZc5Rm0KFJLfcv7h2RBkUOW95 // 9 k = "yükseklik = "450.0" genişlik =" 600
Uçak mürettebatı ayrıca, Aviano, İtalya'dan 970.000'den fazla swab kitini aldı ve onları Coronavirus için test edilecek çeşitli yerlere dağıtılacakları Memphis, Tenn'e uçurdu. (Kıdemli Airman Ariel Owings / ABD Hava Kuvvetleri)

Sonra mürettebat tekrar havalandı, önce New Hampshire'daki Pease Air Ulusal Muhafız Üssü'ne uçtu ve daha sonra 3 Nisan'da Memphis'e dokundu.

Mürettebatın C-17 pilotu Yüzbaşı Tucker Hawley, “Bu görevle görevlendirilmekten çok tökezlendik” dedi. Hawley, Cuma günü New Jersey'ye geldikten sadece bir saat sonra Savunma Haberleri ile konuştu.

“Bu sadece Amerika'da bir salgın değil. Bu bir dünya salgını. Gittiğimiz tüm alanlarda ilk elden gördük – ve iki hafta boyunca Katar'da yaşıyoruz – her şey her yerde kapatıldı ”dedi. “Sorulması için, 'Hey, COVID-19'u desteklemek için Aviano'da bir sürü kargo almanız ve farklı eyaletlere dağıtılması için Amerika'ya geri getirmeniz gerekiyor…… heyecanlı ve alçakgönüllü olduk bunun bir parçası olmak için. ”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin son istatistiklerine göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde 330.000'den fazla insanın koronavirüs olduğu doğrulandı. Bununla birlikte, hastaneler ve tıp merkezleri, tüm semptomatik hastaları değerlendirmek için yeterli COVID-19 test kiti tedarik etmek için mücadele etmiş ve talepleri karşılamak için İtalya gibi yerlerde ilaç şirketlerine başvurmak zorunda kalmıştır.

3 Nisan teslimatı, bir Hava Kuvvetleri ekibinin 16 Mart'taki ilk görevden bu yana COVID-19 test swablarını ABD'ye taşıdığı sekizinci kez olduğunu belirtti. Şimdiye kadar, hizmet tarafından yaklaşık dört milyon temizleme bezi taşındı ve başka bir mürettebatın bu hafta dokuzuncu transfer yapması planlanıyor.

Test çubukları bir FedEx merkezi olan Memphis'e ulaştığında, ülke çapında dağıtım için ticari uçaklara paketlenebilirler. Hava Kuvvetleri, nakledildiği sürüntülerin nihai varış noktalarını açıklamamıştır.

Hawley, Al Udeid'den Ortak Üs McGuire-Dix-Lakehurst'a geri dönüşün pek çok yönden kayda değer olmadığını söyledi. Ailenin ve arkadaşların desteğinden iki hafta süren uçuş görevlerinden sonra, beş pilot, iki yük ustası ve iki mürettebat şefi, mürettebat üyelerinin yaptığı olağan bir ilişki kurmuştu.

Bir ABD Hava Kuvvetleri C-17 Globemaster III, 6 Mart 2019'da, Airmen'lerin hastalar ve tıp uzmanları için en etkili ve en güvenli ulaşım şeklini uygulamasına izin veren bir eğitim tatbikatı sırasında bir nakliye izolasyon sistemini taşımak için hazırlanmıştır. 2014 yılında Ebola virüsü salgını sonrasında tasarlanan ve uygulanan TIS, Savunma Bakanlığı'nın bulaşıcı hastalıkları olan hastaları güvenle taşımak için kullanabileceği bir muhafazadır. (ABD Hava Kuvvetleri fotoğrafı, Kıdemli Havacı Cody R. Miller)

Fakat farklılıklar vardı. Pamuklu çubukları Aviano'dan dışarı taşıyan C-17 mürettebatı için, kuzey İtalya koronavirüs vakaları tarafından özellikle sert bir şekilde etkilenen görevler de enfeksiyon riskini artırıyor.

Hawley, kendisinin ve diğer mürettebat üyelerinin virüse maruziyetlerini sınırlamak için önlemler aldıklarını söyledi.

Yolculuk boyunca her durakta, sağlık personelinin, uçağın elenmesi ve her üyenin sıcaklığını alması için C-17 mürettebatıyla bir araya geldiği belirtildi. Mürettebat dinlenirken, havacılar bireysel otel odalarında kaldılar ve sosyal uzaklaşma kurallarına uydular. Ve mürettebat şimdi Amerika Birleşik Devletleri'ne döndüğünden, üyeler büyük olasılıkla “düşük kalacak” ve ateş veya boğaz ağrısı gibi belirtiler peşinde olacaklar.

Birçok Amerikalı gibi Hawley de COVID-19 için pozitif test yapan insanları tanıdığını söyledi. Ancak, doktorların vakaları tanımlamasına ve hastaları çok geç olmadan tedavi görmelerine yardımcı olabilecek testler yapılmasına yardımcı olmasına rağmen, Hawley misyonun atmosferinin diğerleriyle aynı olduğunu söyledi.

“Gerçekten farklı değildi. Salgın hastalığın her yerinde bu salgın hastalığa aynı şekilde muamele ediliyor ”dedi. “Her şeyin kapatıldığı Katar'da yaşadıklarımız – her şeyin kapatıldığı Amerika'ya geri döndüğümüzü biliyorduk. Neye geri döndüğümüzü biliyorduk. Bence herkes buna en yüksek ruhlarla saldırmaya çalışıyor. ”


Bir cevap yazın