Almanya Savunma Bakanlığı Tornado'nun yerine yeni bir isim vermek için silah altında

KÖLN, Almanya – Küresel bir salgının ortasında nükleer silah paylaşımını harekete geçirmek için Almanya'ya güvenebilirsiniz.

Son birkaç gün içinde, mükemmel bir sağlık sistemi ve nispeten düşük bir COVID-19 mortalite oranı ile donanmış bir ülkede, koronavirüs krizini yönetmek için bir model olarak görülen bir durum böyle olmuştur. Ancak Pazar öğleden sonra, ulusal güvenlik topluluğu, Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer'in ABD'li mevkidaşına bakanlığın Boeing'den 45 F-18 jeti alacağına dair söz verdiğini söyleyen bir haber hakkında şaşkındı.

Der Spiegel raporu, birkaç hafta önce Berlin'in bir karışım elde et Airbus Eurofighter jetleri ve Boeing F-18'leri, ülkenin yaşlanan Tornado filosu için çok fazla talep edilen hava savaş işlerinin dağılması nedeniyle. Bu işler arasında geleneksel savaşçı bombardıman görevlerini uçurmak, düşman hava savunmasını bozmak ve ABD'nin nükleer uçlu yerçekimi bombalarını NATO'nun nükleer paylaşım anlaşması uyarınca doğuya doğru bir yerlerde varsayımsal Dünya Savaşı hedeflerine taşımak yer alıyor.

Der Spiegel'e göre, Kramp-Karrenbauer geçen hafta ABD Savunma Bakanı Mark Esper'e bakanlığının sadece atomik görev için değil, aynı zamanda elektronik savaş rolü için de atomik görev için F-18 satın alma isteğini detaylandıran bir e-posta gönderdi.

Bu rapor, Eurofighter avukatlarının – nükleer görev için bir Amerikan ürününü isteyerek kabul edebilecekleri bile – sövdü. Airbus'ın planları var Almanya’nın envanterinde görmek istediği çorbalanmış bir sıkışma uçağı için.

Kısacası, Eurofighter kalabalığı, F-18'in raf ömrünün ABD bütçe planlamasında süresinin dolduğunu ve Boeing jetinin nükleer silah sertifikasına herhangi birinden daha yakın olmadığını savunan saf bir Eurofighter filosu seçmesi için Berlin'den başka bir şey istemiyor. diğer uçaklar.

Alman Savunma Bakanlığı, Tornado değiştirme sorusundaki sanayi politikası hususlarını dikkate alacağını her zaman işaret etti. Üst düzey liderler, Avrupa sanayi üssünün uğultusunu nihai bir Fransız-Alman hava über-silahına tutmak için Lockheed Martin’in F-35'ini yarışmaya bağladığını düşünüyorlardı.

Ancak Amerikan uçaklarını tamamen devre dışı bırakmak her zaman bir başlangıç ​​gibi görünmüyordu.

Pazartesi günü bir bakanlık sözcüsü, Kramp-Karrenbauer’ın Esper'e münhasır olduğunu, ancak suların Amerika'nın fiili satın alma programı birkaç yıl içinde başladığında bu uçakları teslim etmeye başlayabilme yeteneğiyle ilgili test etmek için olduğunu söyledi.

Tornadoların değiştirilmesi konusunda resmi bir kararın başlangıçta Mart ayı sonuna kadar beklenmesi bekleniyordu. Ancak koronavirüs krizi ortaya çıktıkça, bu karar Paskalya'dan sonra verildi.

Kramp-Karrenbauer'in planlarını, SPD koalisyon ortağının milletvekillerinden muhalefetle karşı karşıya geleceği Çarşamba günü meclis Savunma Komitesi'nden önce açıklaması bekleniyor.

O zamana kadar, Almanların tartışmak için başka bir bulmacası var, çünkü giderek daha bölücü bir tartışma, ülkeyi yeniden açmakla ilgili burada ortaya çıkıyor.


Bir cevap yazın