ABD Ordusu kısa menzilli hava savunma sisteminin erken testini yakında tamamlayacak

WASHINGTON – ABD Ordusu, Geçici Manevra Kısa Menzilli Hava Savunma (IM-SHORAD) sistemi Ordunun İcra Dairesi Füzeleri ve Uzay ile seyir füze savunma sistemleri program müdürü Col. Chuck Worshim'e göre, Haziran ayına kadar operasyon öncesi testlerin yolunu açıyor.

Ordu bir Stryker savaş aracı tabanlı sistem Leonardo DRS tarafından tasarlanan bir görev ekipman paketini içeriyordu. Bu görev ekipman paketi Raytheon’un Stinger araç füze fırlatıcısını içeriyor.

Ordu, geçici SHORAD meyvesi hizmetten beri2016'da Avrupa tiyatrosunda bir yetenek boşluğunu düzeltti. Hizmet, Şubat 2018'de IM-SHORAD sistemi kurmak için doğrudan bir gereksinim aldı.

Hizmet, aşağıdakileri içeren bir seçim sürecinden geçti: New Sands, White Sands Füze Menzili, belirlemek için en iyi satıcı koleksiyonu dokuz prototip üretti.

Worshim, yakın tarihli bir röportajda Savunma Haberlerine verdiği demeçte, geliştirme testi sadece beş prototip içeriyor. Araçlar, çeşitli testlere ve güvenlik sertifikasyon prosedürlerine tabi olmak için farklı kurulumlarda yayılır.

Bir prototip, silah güvenliği testine tabi tutulan White Sands Füze Menzili'nde bulunuyor. Diğer ikisi otomotiv ve yol güvenliği testlerinin yanı sıra Maryland, Aberdeen Proving Ground'da bazı silah güvenliği testlerinden geçmekte ve biri Alabama ve Redstone Arsenal, siber ve elektromanyetik spektrum testlerinden geçmektedir.

Beşinci prototip, lider entegratör ve lojistik ve teknik manuel validasyonun devam ettiği Stryker üreticisi General Dynamics Land Systems ile devam ediyor.

Worshim, gelişim testlerinin Haziran ayında tamamlanacağını söyledi.

Testler yaparak, “testin tamamen önemli olduğu bazı şeyler öğreniyoruz” dedi. "Daha operasyonel testlere geçerken bazı düzeltici eylemlerin nerede yapılması gerektiğini görüyoruz."

Düzeltici eylemleri detaylandırmayacak olsa da, Worshim iyileştirmeler olmadığını ve “kısa sürede üstesinden gelinemeyecek bir şey olmadığını” ve “kutudan o kadar uzakta olan hiçbir şeyin geri dönmemiz gerektiğini vurguladı. çizim tahtasında. ”

Düzeltici eylemlere ihtiyaç duyulduğunu, programın hızlandırılmış zaman çizelgesi göz önüne alındığında beklenmedik olmadığını söyledi.

Ordu, askerlerin araçları gerçekten sürmesine ve işletmesine izin verecek güvenlik bültenleri almayı beklediğini söyledi, Worshim, askerlerin girdi sağlama sürecinin başlangıcından bu yana yer aldığını, ancak henüz gerçekten içeri girip koyamayacağını ekledi tüm sistemi teste tabi tutar.

Worshim, servisin muhtemelen Eylül ayında operasyonel teste başlayacağını öngörüyor ve yaklaşık iki ay sürecek.

Her şey yolunda giderse, araçların ek alımının ilerleyeceğini kaydetti.

Çözüm gereksinimleri karşılıyorsa, toplamda dört tabur olmak üzere 144 sistem kurmak için üretim çabaları, fonlamaya bağlı olarak ilerleyecektir.

Orijinal plan, IM-SHORAD sistemlerini oradaki kapasite boşluğuna yanıt olarak hızla Avrupa'ya yerleştirmek olsa da, Worshim, “Araçların veya kapasitenin nereye gönderileceği konusunda birçok seçenek var. Şu anda, ordunun bu araçlara en büyük ihtiyacın nerede olduğunu yeniden değerlendirdiğini biliyorum. ”

Ordu, SHORAD'ı, I'i dahil etmek için katmanlı bir hava ve füze savunma mimarisinin bir parçası olarak kullanmayı planlıyorDoğrudan Yangından Korunma Özelliğiroketlere, topçulara ve harçlara, insansız uçak sistemlerine ve seyir füzelerine karşı savunma yapan ve sistemleri, Patriot ve Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma Sistemi gibi bölgesel balistik füze tehditlerine karşı korunmayı amaçladı.

Son zamanlarda İran'ın Irak'taki ABD tesislerine saldırılarıyla, bazıları o tiyatroda ve Avrupa'da bir SHORAD yeteneği görmeye zorlandı.


Bir cevap yazın