ABD Ordusu kısa menzilli hava savunma sisteminin erken testini yakında tamamlayacak

WASHINGTON – ABD Ordusu, Geçici Manevra Kısa Menzilli Hava Savunma (IM-SHORAD) sistemi Ordunun Program Yürütme Ofisi Füzeleri ve Uzay ile seyir füze savunma sistemleri program yöneticisi Col. Chuck Worshim'e göre, Haziran ayında, sahadan sonbaharda operasyonel testlerin yolunu açıyor.

Ordu bir Stryker savaş aracı tabanlı sistem Leonardo DRS tarafından tasarlanan bir görev ekipman paketini içeriyordu. Bu görev ekipman paketi Raytheon’un Stinger araç füze fırlatıcısını içeriyor.

Ordu, geçici SHORAD meyvesi hizmetten beri 2016'da Avrupa tiyatrosunda bir yetenek boşluğu belirledi. Hizmet, Şubat 2018'de IM-SHORAD sistemi kurmak için doğrudan bir gereksinim aldı.

Hizmet, aşağıdakileri içeren bir seçim sürecinden geçti: New Sands, White Sands Füze Menzili, belirlemek için en iyi satıcı koleksiyonu dokuz prototip üretti.

Worshim, yakın tarihli bir röportajda Savunma Haberlerine verdiği demeçte, geliştirme testi sadece beş prototip içeriyor. Araçlar çeşitli testlere ve güvenlik sertifikasyon prosedürlerine tabi olmak için farklı kurulumlara dağılmıştır.

Bir prototip, silah güvenliği testine tabi tutulan White Sands Füze Menzili'nde bulunuyor. Diğer ikisi otomotiv ve yol güvenliği testlerinin yanı sıra Aberdeen Proving Ground, Maryland'de bazı silah güvenliği testlerinden geçiyor. Bir diğeri, siber ve elektromanyetik spektrum testlerinden geçen Alabama Redstone Arsenal'de bulunuyor.

Beşinci prototip, lider entegratör ve lojistik ve teknik manuel validasyonun devam ettiği Stryker üreticisi General Dynamics Land Systems ile devam ediyor, dedi Worshim.

Yetkili, gelişim testinin Haziran ayında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Testler yaparak, “testin tamamen önemli olduğu bazı şeyler öğreniyoruz” dedi. "Daha operasyonel testlere geçerken bazı düzeltici eylemlerin nerede yapılması gerektiğini görüyoruz."

Düzeltici eylemleri detaylandırmayacak olsa da, Worshim iyileştirme olmadıklarını, “kısa sürede üstesinden gelinemeyecek bir şey olmadığını” ve “kutudan o kadar uzak olan hiçbir şey geri dönmemiz gerektiğini vurguladı. çizim tahtasında. ”

Yetkili, düzeltici eylemlere ihtiyaç duyulduğunu, programın hızlandırılmış zaman çizelgesi göz önüne alındığında beklendiğini söyledi.

Ordu, askerlerin araçları sürmesine ve işletmesine izin verecek güvenlik bültenleri almayı beklediğini belirterek, askerlerin girdi sağlama sürecinin başlangıcından bu yana yer aldığını ancak henüz içeri girip tüm sistemi Ölçek.

Worshim, servisin Eylül ayında muhtemelen iki ay sürecek olan operasyonel testlere başlayacağını öngörüyor. Her şey yolunda giderse, araçların ek alımının ilerleyeceğini kaydetti.

Çözüm gereksinimleri karşılıyorsa, toplamda dört tabur olmak üzere 144 sistem kurmak için üretim çabaları, fonlamaya bağlı olarak ilerleyecektir.

Orijinal plan, IM-SHORAD sistemlerini oradaki kapasite boşluğuna yanıt olarak hızla Avrupa'ya yerleştirmek olsa da, Worshim, “araçların veya kapasitenin nereye gönderileceği konusunda birçok seçenek var. Şu anda, ordunun bu araçlara en büyük ihtiyacın nerede olduğunu yeniden değerlendirdiğini biliyorum. ”

Ordu, SHORAD'ı katmanlı bir hava ve füze savunma mimarisinin bir parçası olarak kullanmayı planlıyor Dolaylı Yangından Korunma Özelliğiroketlere, topçulara ve harçlara, insansız uçak sistemlerine ve seyir füzelerine karşı. Bu katmanın diğer bölümleri, Patriot ve Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma sistemi gibi bölgesel balistik füze tehditlerine karşı koruma amaçlı sistemleri içeriyor.

Son zamanlarda İran'ın Irak'taki ABD tesislerine saldırmasıyla, bazıları da o tiyatroda bir SHORAD yeteneği görmeye zorlandı.


Bir cevap yazın