ABD Ordusu herhangi bir teknoloji programı fişleri kurtarılabilir emin

WASHINGTON – ABD Ordusu, koronavirüs pandemisi kurulumları boyunca ve tedarikçi ağı üzerinden dalgalandığı için modernizasyon programı gecikmeleri ve edinim maliyetlerinde bir artış için kirişlidir.

Ordu liderleri gazetecilere Perşembe günü verdiği demeçte, hizmetin ortaya çıkan gecikmeleri telafi etmek için programların üstesinden gelebileceğinden emin olduklarını ve Kongre'den gelecekteki maliyet artışını ele almasını istediğini söyledi. Bazı büyük başbakanların hızla adapte olmalarına rağmen, yetkililer, iş güçlerinde daha az gevşekliğe sahip daha düşük seviyeli şirketlerin savunmasız kaldığı konusunda uyardılar.

Ordunun Entegre Hava ve Füze Savunma Muharebe Komuta Sistemi, uzun zamandır beklenen sınırlı kullanıcı testi veya LUT dahil olmak üzere planlanmış birkaç büyük test ve değerlendirmeye sahipti. Ancak, Ordu Vadeli İşlemler Komutanı Orgeneral Mike Murray, gazetecilere yaptığı çağrıda, programın diğer kilometre taşı kararları için test programının “biraz kayar, ama zamanında olacağımızı” söyledi.

“LUT'u bu yaz ya da erken sonbaharda yapacağımızdan çok eminim” dedi.

Ordu, kısmen “askerlerin temas noktalarına” veya yeni ekipmanların kullanıcı değerlendirmelerine dayanan iddialı bir modernizasyon revizyonunun üçüncü yılında. Komutanlar askerlerini korumak için fiziksel mesafeli önlemler uyguladıkları için modernizasyon çabaları artık söz konusudur.

Örneğin, Fort Riley, Kansas'ta bir temas noktası gelecekteki değiştirme RQ-7 Shadow insansız uçak sisteminin bir kısmı ilerliyor, ancak Kentucky Fort Campbell'in komutanı orada birisini ertelemeye karar verdi.

Daha geniş program gecikmelerinin gelip gelmediği, “hala çok yakından izliyoruz ve çok odaklandığım şey, temel kararlarda ve asker temas noktalarında bazı kaymalar olabilir” dedi. "Şu anki tahminimiz, bu (UAS) yeteneğini askerlerimize yapacağımızı söylediğimiz zamana kadar teslim edeceğimizdir."

Ordu ayrıca Entegre Görsel Büyütme Sistemi yazdan sonbahara kadar – başbakan için taşeron – geçici olarak kapatıldı. Cihaz, askerlere bir sonraki gece ve termal görüş sağlamak ve navigasyon ve hedeflemeyi geliştirmek için tasarlanmış bir gözlük setidir.

Murray, “Sadece bu program için değil, tüm programlarımız için, aslında bu ekipmanı kullanması istenen askerlerden gelen veriler kritik öneme sahipti” dedi. “Etkilendi.”

Yorumlar, Pentagon'un büyük satın alma programları için üç ay daha geniş bir gecikme beklediğinden ve küçük işletmelere damlaması gereken prim ödemelerine ilerleme ödemelerini hızlandırdığı için geldi. Ordu satın alma yetkilileri, ikinci ve üçüncü kademe tedarikçilerinin küçük işletme kredilerine erişimini sağlamak ve onlara nakit akışını kolaylaştırmak için çalıştı.

Ordunun devralım şefi Bruce Jette, “Tedarik zincirinin bazı zorlukları var ve büyük olasılıkla bireysel şirketlere bağlı kaymaların büyük çoğunluğunun gerçekleşeceği yer burası” dedi. “Bu şirketler küçüktür ve bir kişi şirkette COVID alırsa, şirkette 14 gününü kaybettiğinizi bildiğiniz bir sonraki şey, çünkü alamayan herkes karantinadadır.”

BAE Systems, Ordu ile geçici bir kapanışı koordine etti ve zamanı telafi etmek için planlanan bir yaz tatili yapmayı planlıyor. Boeing’in Philadelphia’da kapanışı da geldi ve gitti.

Jette, “Asallar için aşağı zincir gibi: Tekrar çevrimiçi olma eğilimindeler,” dedi. “İki veya üç hafta ile sonuçlandığımız, kablo tedarikçileri veya konektörler ve bunun gibi şeyler olan belki 20 ila 30 kişilik küçük bireysel şirketlere sahip olduğumuz kişilerdir.

“Orada daha büyük bir etkiye sahip olma ya da biraz daha uzun zaman alma eğiliminde olan bir şey var. Onlarla birlikte, programın bu bileşenlere bağlı olmayan kısımlarını yürütmeye çalışıyoruz ve sonra geri dönüp savaş alanını temizleyeceğiz. ”

Ordu için bazı büyük gündem maddeleri dengede değil gibi görünüyor. Örneğin, Ordu hala 30 Nisan'a kadar Lockheed Martin'in Hassas Saldırı Mühimmatı veya PrSM'nin savaş alanına yeni bir uzun menzilli hassas yangın yeteneği sunacak başka bir uçuş testini planlıyor. Kabiliyet, Ordunun 1 numaralı modernizasyon önceliğidir.

Murray, bir askeri uçağın dışarı çıkıp görmesini planladığım bir sonraki test uçuşunu yapacağımızdan eminim, bu yüzden çok eminim, dedi Murray.

Ordunun en son "gece mahkemesi" incelemesi – gereksiz programların hizmetini elden çıkarmak için kullanılır – Pentagon'un çoğu kadar neredeyse devam etti uzaktan çalışmaya geçildi. İncelemenin bir parçası olarak, Ordu liderleri kısa süre önce ekipmanla ilgili son özeti aldı.

Murray, “Tavsiyelerin çoğu sonuçlandırılmaya çok yakın” dedi.


Bir cevap yazın