ABD Ordusu FY20 bütçe kesintisinden sonra gelecekteki saldırı keşif uçağı için fon buldu

WASHINGTON – ABD Ordusu kongre şartlı fon kesintisi 2020 mali yılına Gelecek Saldırı Keşif Uçağı hizmet havacılık liderliğine göre, prototip çalışmalarını etkileyecek kalkınma bütçesi.

Kongre 34 milyon dolar FARA programı, fakat bu kesimin neden yapıldığı belli değil. Ordu, söz konusu kesintinin, çabanın bir parçası olarak prototip uçaklar inşa etmek ve uçmak için seçilecek rakiplere devlet tarafından döşenmiş bazı ekipman sağlama yeteneğini etkileyeceğini söyledi. Ordu, hizmetin yeni Geliştirilmiş Türbin Motoru Program motoru, 20 mm'lik bir top, entegre bir mühimmat fırlatıcısı ve modüler açık sistem mimarisini sağlamayı planlamıştı.

Brik. Ordunun gelecekteki dikey asansör modernizasyon çabalarından sorumlu Gen. Wally Rugen, Ocak ayında hizmetin kesintiyi emmek için yaratıcı yollar bulmaya çalışacağını söyledi, ancak hükümet tarafından döşenmiş ekipmanı kullanmaktan biraz geri çekilmek zorunda kalabileceğini söyledi .

Hizmet iki takım seçti – Lockheed Martin'e ait Sikorsky ve Bell – 25 Mart'ta FARA yarışması için prototipler oluşturmak.

Ordunun Savaş Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı Havacılık ve Füze Merkezi içindeki FARA rekabetçi prototipleme programı yöneticisi Dan Bailey, 26 Mart'ta telekonferans yoluyla bir grup gazeteciye verdiği demeçte, “GFE'de aldığımız fon kesintilerine dayanarak risk alıyorduk” dedi.

Ancak, beş tasarımlı havuzdan seçilen iki yarışmacıya dayanarak, Ordu bazı fonları telafi edebildi, “bunu GFE'ye tam olarak yeniden finanse edemedi, ancak GFE'yi MY 20 için makul bir risk noktasına geri getir” dedi.

Geçtiğimiz yıl boyunca olası prototipler tasarlayan beş şirkete de prototiplerin yapım ve uçuş testleri yoluyla her birine tam olarak fon sağlayabilecek sözleşmeler verildi. Sözleşmeler temelde rekabette devam etmeyi seçmeyenler için fonlama musluğunu kapatmak üzere tasarlandı.

“Temel olarak, yapmayı planladığımız tüm kapsamı yapabiliyoruz,” dedi Bailey. “Kesinti alsak da, kararlarımız ve bu iki sanatçı ile nerede duruş sergilediğimiz bizi gerçekten bu sene daha düşük bir maliyet değerinde tam kapsamına soktu.”

Ordu, 20 mm'lik topu, entegre mühimmat fırlatıcısını ve modüler açık sistem mimarisini sağlayarak geri çağırabildi – “bu yüzden gerçekten odaklanmak istediğimiz FVL ekosistemi risk azaltımı, bu yüzden sadece hava aracı, ancak silah sistemlerine odaklandı, ”dedi Rugen gazetecilerle aynı çağrıda bulundu.

Seçilen iki şirket, hizmetin programa yapılan kongre kesintisini telafi etmesine yardımcı olurken, seçilmelerinin nedeni bu değildi.

“Seçtiğimiz iki hükümet için genel olarak en avantajlı sayıldı,” dedi Bailey, “bu yüzden gerçekten metrikti.”

Bunun altında, Ordu her bir uçağın misyonu yerine getirme yeteneğine, tasarımların olgunluğuna ve ortaya konulan programı karşılama, nihai entegrasyon yeterlilik aşamasına geçme ve daha sonra üretime geçme konusunda ne kadar iyi durduklarına baktı.

Prototip uçakların mali 2022'nin dördüncü çeyreğinde uçmaya başlaması ve uçuş testinin 2023'e kadar sürmesi bekleniyor. Mühendislik ve üretim geliştirme aşamasının MY 24'te başlaması bekleniyor.


Bir cevap yazın