ABD Ordusu 21 yaşındaki Defender Pacific için 364 milyon dolar istiyor

Ancak, bir ordu sözcüsüne göre, maliyet dökümü ayrıntıları sınıflandırılmıştır.

Tatbikat, ABD'nin uzun vadeli, stratejik bir rakibi olarak Ulusal Savunma Stratejisinde karakterize olan yükselen bir Çin tarafından destekleniyor. NDS, terörle mücadele yerine büyük güç rekabetinin Savunma Bakanlığı'nın karar alma ve güç yapısını yönlendireceği bir dünya ortaya koyuyor.

ABD Ordusu'nun Hint-Pasifik bölgesinde sürekli olarak konuşlanmış 85.000 askeri bulunuyor ve halihazırda Pasifik Yolları Müttefikler ve ortaklarla birlikte hizmet, kıta Birleşik Devletleri'nden Pasifik'e hızlı bir dağıtım uygulamayı hedefliyor.

Avrupa Savunucusu 21 mali yılında geri ölçeklenecek. Orduya göre, ordu Avrupa'daki egzersizi yürütmek için sadece 150 milyon dolar istiyor.

Bu yıl, bu ay kıtadaki limanlara gelen birlik ve ekipmanlarla devam eden Defender Europe'un yaklaşık 340 milyon dolara mal olacağı bildirildi, bu da hizmetin Pasifik versiyonu için 21 mali yılında talep ettiği şeye paralel.

FY21 Defender Pacific tatbikatı için ayrılan özel fonlar ev istasyonu eğitimidir; bu rakamların toplam maliyete dahil olup olmadığı belirsizdir.

Ordu, özellikle Defender Pacific için ayrılmış ev istasyonu eğitimi için 150.000 dolar talep ediyor ve ayrıca bütçe belgelerine göre “(Amerika Birleşik Devletleri) tabanlı kuvvetlerin Pasifik Tiyatrosu'na istihdamını gösteren genişletilmiş bir seviye uygulama alıştırması” için 214,252 dolar daha talep ediyor. . Fonlar, ek ulaşım, bakım ve tatbikat operasyonlarını içerir.

Defans Pasifik, ABD Ordusunun bölgedeki genişleyen rolü üzerine inşa edilecek. Hizmet zaten Pacific Pathways egzersiz serisini büyütüyor ve bu yıl Okyanusya bölgesini güçlendirmeye odaklanmayı planlıyor. Seri 2014 yılında başladı ve ABD Ordusu ile bölgedeki müttefikleri ve ortakları arasındaki her yıl yaklaşık 10 ay boyunca yaklaşık üç rotasyon halinde ikili ihtiyaçları karşılayan eğitim çabalarını destekledi.

Geçen yıl, Pasifik Yolları, daha fazla ülkeyi kapsayan daha kısa rotasyonlardan, ikili ilişkileri iyileştirmenin bir yolu olarak daha az ülkeyi içeren daha uzun ziyaretlere geçti. Ve katılım, tabur büyüklüğündeki bir görev gücünden kabaca bir tugayın büyüklüğüne kadar büyüdü.

Defender serisinin her yıl Pasifik ve Avrupa'da düzenli bir egzersiz olması amaçlanıyor ve bölgeler iki yılda bir daha büyük egzersiz yapıyor.


Bir cevap yazın