ABD, Meksika sınırına geçişlerde düşüş olmasına rağmen askeri güvenlik kameraları ekledi

SAN DIEGO – Trump yönetimi, koronavirüs pandemisine yanıt olarak ABD-Meksika sınırına sessizce askeri güvenlik kameraları ekliyor, ancak daha az insan yasadışı yollardan geçiyor gibi görünüyor. ABD-Meksika sınırındaki operasyonlar giderek militarize ve gizli hale geldikçe son hareket bu.

Associated Press tarafından elde edilen belgeler, İç Güvenlik Bakanlığı'nın talebi üzerine Savunma Bakanlığı'nı, 60 adet mobil güvenlik kamerası ve 540 ek birlik Bu ay güneybatı sınırına. Belgeler sınıflandırılmamış ancak sadece resmi kullanım içindir ve geçen hafta sınırlarda askeri operasyonları denetleyen birincil birim olan ABD Ordusu Kuzey komutanı Teğmen Laura J. Richardson'ı bilgilendirmek için geçen hafta oluşturulan PowerPoint slaytlarının bir parçasıydı.

İç Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Gümrük ve Sınır Koruma sözcüsü Matthew Dyman, kameralar pandemi sona erene kadar yerinde kalacak. Talebin “kolluk kuvvetlerine duyarlı” olduğunu da ekleyerek kameraların neden gerekli olduğunu hemen açıklayamadığını söyledi.

ABD ordusunun üyeleri, 16 Kasım 2018 Cuma günü Teksas, Laredo'da, ABD-Meksika sınırındaki Juarez-Lincoln Köprüsü yakınındaki Rio Grande kıyıları boyunca birden fazla akordiyon teli kuruyor. (Eric Gay / AP)

Gümrük ve Sınır Korumasına göre, yasadışı yollardan geçen kişilerin endişeleri Mayıs ayındaki zirveden bu yana% 77 azaldı. Nisan ayı rakamları henüz açıklanmadı ancak daha da düşük olması bekleniyor.

Kameralar, Başkan Donald Trump'ın Çarşamba günü, koronavirüs tarafından harap edilen bir ABD ekonomisindeki işler için rekabeti sınırlamak amacıyla yeşil kartların yayınlanmasına 60 günlük bir duraklama uygulayacağını duyurmasıyla kuruldu.

Trump, salgın sırasında küçükler de dahil olmak üzere sığınmacıların geri çevrilmesini veya hemen sınır dışı edilmesini içeren agresif bir sınır baskısı uygulamak için acil durum güçlerini kullandı. Güvenlik kameralarının ve ek birliklerin bu stratejinin bir parçası olup olmadığı belli değil.

Belgelere göre kamyonların arkasına monte edilen mobil kameraların eklenmesi toplamı 192'ye getiriyor.

4 Nisan 2019 tarihli bu fotoğrafta, Fort Hancock, Teksas'taki Fort Hancock Sınır Devriye İstasyonu yakınında bir mobil gözetim kamera sistemi bulunmaktadır. (Sgt. Brandon Banzhaf / AP aracılığıyla ABD Ordusu) "data-original =" https://www.armytimes.com/resizer/RzLsmbZItpK-4kvmAeG6yBFHM8w=/800x0/filters:quality(100)/arc-anglerfish-arc2-prod -mco.s3.amazonaws.com/public/HMA5QETV45DI5AOY45X5BBFEJQ.jpg "src =" veriler: resim / jpg; base64 / 9j / 4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD / 4gIcSUNDX1BST0ZJTEUAAQEAAAIMbGNtcwIQAABtbnRyUkdCIFhZWiAH3AABABkAAwApADlhY3NwQVBQTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA9tYAAQAAAADTLWxjbXMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAApkZXNjAAAA / AAAAF5jcHJ0AAABXAAAAAt3dHB0AAABaAAAABRia3B0AAABfAAAABRyWFlaAAABkAAAABRnWFlaAAABpAAAABRiWFlaAAABuAAAABRyVFJDAAABzAAAAEBnVFJDAAABzAAAAEBiVFJDAAABzAAAAEBkZXNjAAAAAAAAAANjMgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAB0ZXh0AAAAAEZCAABYWVogAAAAAAAA9tYAAQAAAADTLVhZWiAAAAAAAAADFgAAAzMAAAKkWFlaIAAAAAAAAG + iAAA49QAAA5BYWVogAAAAAAAAYpkAALeFAAAY2lhZWiAAAAAAAAAkoAAAD4QAALbPY3VydgAAAAAAAAAaAAAAywHJA2MFkghrC / YQPxVRGzQh8SmQMhg7kkYFUXdd7WtwegWJsZp8rGm / fd PD6TD //// bAEMABAMDBAMDBAQDBAUEBAUGCgcGBgYGDQkKCAoPDRAQDw0PDhETGBQREhcSDg8VHBUXGRkbGxsQFB0fHRofGBobGv / bAEMBBAUFBgUGDAcHDBoRDxEaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGv / CABEIAAwAEgMBIgACEQEDEQH / xAAYAAACAwAAAAAAAAAAAAAAAAAABAMFBv / EABYBAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAAMBAv / aAAwDAQACEAMQAAABsJEtOhJCBM // xAAaEAACAwEBAAAAAAAAAAAAAAABAwACBAUV / 9oACAEBAAEFArIAlefaedaIQdWkYloqcy5 // 8QAFxEAAwEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEUQf / aAAgBAwEBPwGRPSJH / 8QAGREAAwADAAAAAAAAAAAAAAAAAAEUAkFR / 9oACAECAQE / Aa8loufD / 8QAIBAAAQMEAgMAAAAAAAAAAAAAAQADEQISITEQQRNSof / aAAgBAQAGPwIZM90krFJjri / zOM4thogBHbk + 5Wvq / 8QAHRABAAICAgMAAAAAAAAAAAAAAQARITFhgUFx4f / aAAgBAQABPyFRldEFa4xLzU7IUfJqd6Ijq4G5s1sr14IFS7zef // aAAwDAQACAAMAAAAQAD // xAAYEQACAwAAAAAAAAAAAAAAAAAAARExYf / aAAgBAwEBPxCGkqG5 / 8QAFREBAQAAAAAAAAAAAAAAAAAAARD / 2gAIAQIBAT8QGqwP / 8QAHBABAQADAAMBAAAAAAAAAAAAAREAITFBUWGR / 9oACAEBAAE / ELwpKaZVtzVbPOOek1Q0uqkOeciVBnKxc3beXK7173HAzdLT8AAOsDrisWKKFfukPzP / 2Q == "yükseklik = "400.0" genişlik =" 600
4 Nisan 2019 tarihli bu fotoğrafta, Fort Hancock, Teksas'taki Fort Hancock Sınır Devriye İstasyonu yakınında bir mobil gözetim kamera sistemi bulunmaktadır. (Çk. Brandon Banzhaf / ABD Ordusu AP üzerinden)

Güney sınır uzmanı David Shirk, kamera ve birlik eklemenin bir gerekçesi görmüyor. Meksika'nın şimdiye kadar ABD'de teyit edilen COVID-19 vakası sayısının bir kısmına sahip olduğunu, ABD'den geri gönderilen sürgünlerin kendi ülkelerinde dava açtıklarını belirtti.

San Diego Üniversitesi'nde siyaset bilimi profesörü Shirk, “Sınır boyunca sıralanan COVID-19 hasta ordularının olduğunu gösteren hiçbir kanıt yok” dedi. “Ve COVID-19'un sınırı geçmeye çalışan insanlarda bir artışa bile katkıda bulunduğuna dair bir kanıt yok.”

Hükümetin kendi numaraları bunun tam tersini gösteriyor. ABD-Meksika sınırındaki endişeler dokuz aydır azalıyor.

Pazar gününden itibaren, belgelere göre 60 ilave mobil gözetim kamerasının insanlı ve çalışır durumda olması planlanıyor. Meksika sağlık sekreterine göre, o gün ABD sınırındaki altı Meksika eyaleti yaklaşık 125 onaylanmış COVID-19 vakası bildirdi. Karşılaştırıldığında, dört ABD Meksika sınırının Kaliforniya, Arizona, New Mexico ve Texas'ta Pazar günü yaklaşık 55.000 enfeksiyon kaydettiğini belirtiyor.

Pentagon yetkilileri Ağustos ayına kadar İç Güvenlik Bakanlığı'ndan Afganistan ve Irak'taki savaş alanları için tasarlanan keşif uçakları ve askeri insansız uçakları sınıra gönderme talebini düşünüyorlardı.

Yönetim yetkilileri, ilk kez 9 Ağustos'ta Newsweek tarafından bildirilen bu planın hala çalışmalarda olup olmadığını söylemeyi reddetti. Aralık ayında, ABD Kuzey Ordusu komutanı Richardson, tarihsel olarak sınıflandırılmamış belgelerin ve ABD-Meksika sınırındaki günlük brifinglerin daha fazla sızıntıyı önlemek için sınıflandırılmış bir sisteme taşınmasını emretti.

ABD Ordusu Mühendisler Birliği müteahhitleri 20 Haziran 2019'da istinat duvarlarının tabanlarına inşaat demiri yerleştirdi. Bu proje, ABD Sınır Devriyesi'nin CBP tarafından finanse edilen ve USACE tarafından yürütülen San Diego Sektöründeki yeni sınır duvarı için. (Mani Albrecht / ABD Gümrükleri ve Sınır Koruması)

Ek birliklerle birlikte yaklaşık 3.000 aktif görevli servis üyesi ve 2.500 Ulusal Muhafız birliği sınırda. Kolluk kuvvetlerinden men edilmiş, düşük bir profil tuttular ve büyük ölçüde yerinde gözetim yapıyorlar.

ABD tarihinde sınıra en uzun aktif asker dağıtımından birini işaret eden sınır misyonunun Ekim 2017'den bu yana 500 milyon dolardan fazla maliyeti var. yaklaşık 10 milyar dolar tahsis etti Trump’ın sınır duvarını inşa etmeye

Profesör Shirk, “ABD sınırı, dünyadaki en militarize barış zamanı sınırıdır ve sınır bugün, iki ülkemizin tüm tarihinde olduğundan daha militarize edilmiştir” dedi. “Bence yönetim, iç iç politikadaki göçü kısıtlama hedefini ilerletmek için bir krizden açıkça yararlanıyor.”

4 Nisan 2019 tarihli bu fotoğrafta, askerler tarafından yönetilen bir mobil gözetim kamera sistemi, Presidio, Teksas'taki Presidio Sınır Devriye İstasyonu yakınındaki bir sektörü izliyor. (Sgt. Brandon Banzhaf / AP aracılığıyla ABD Ordusu) "data-original =" https://www.armytimes.com/resizer/8wLgHPdZlGxlXAfbbi29KbGv7OE=/800x0/filters:quality(100)/arc-anglerfish-arc2-prod-mco .s3.amazonaws.com / kamu / PGO5XYYWHNFJJNCTM3GJ2IAXEA.jpg "src =" veriler: resim / jpg; base64 / 9j / 4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD / 4gIcSUNDX1BST0ZJTEUAAQEAAAIMbGNtcwIQAABtbnRyUkdCIFhZWiAH3AABABkAAwApADlhY3NwQVBQTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA9tYAAQAAAADTLWxjbXMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAApkZXNjAAAA / AAAAF5jcHJ0AAABXAAAAAt3dHB0AAABaAAAABRia3B0AAABfAAAABRyWFlaAAABkAAAABRnWFlaAAABpAAAABRiWFlaAAABuAAAABRyVFJDAAABzAAAAEBnVFJDAAABzAAAAEBiVFJDAAABzAAAAEBkZXNjAAAAAAAAAANjMgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAB0ZXh0AAAAAEZCAABYWVogAAAAAAAA9tYAAQAAAADTLVhZWiAAAAAAAAADFgAAAzMAAAKkWFlaIAAAAAAAAG + iAAA49QAAA5BYWVogAAAAAAAAYpkAALeFAAAY2lhZWiAAAAAAAAAkoAAAD4QAALbPY3VydgAAAAAAAAAaAAAAywHJA2MFkghrC / YQPxVRGzQh8SmQMhg7kkYFUXdd7WtwegWJsZp8rGm / fd PD6TD //// bAEMABAMDBAMDBAQDBAUEBAUGCgcGBgYGDQkKCAoPDRAQDw0PDhETGBQREhcSDg8VHBUXGRkbGxsQFB0fHRofGBobGv / bAEMBBAUFBgUGDAcHDBoRDxEaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGhoaGv / CABEIAAwAEgMBIgACEQEDEQH / xAAXAAADAQAAAAAAAAAAAAAAAAAABQcG / 8QAFgEBAQEAAAAAAAAAAAAAAAAAAgME / 9oADAMBAAIQAxAAAAFtr4e7yUrxDBn / xAAbEAACAgMBAAAAAAAAAAAAAAABAwACBAUUMv / aAAgBAQABBQJW5xnNrnpcehNYv2Lkr5qz / 8QAFxEBAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAQACEv / aAAgBAwEBPwEyNxf / xAAWEQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAABABP / 2gAIAQIBAT8B1Qtr / 8QAIRAAAAUEAgMAAAAAAAAAAAAAAAECAxEEEiFRMTJhgZL / 2gAIAQEABj8CcVWNvLPhGZgtCy9uTgtYEHUJx5HsGY7L + h // xAAbEAEBAAMAAwAAAAAAAAAAAAABEQAhQZGx8P / aAAgBAQABPyGwaOgWDyveYPjgShg69txUluiTjTVd / fWJJqXLbcH / 2gAMAwEAAgADAAAAEP8AD // EABYRAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAABEf / aAAgBAwEBPxBM6Qf / xAAWEQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAAAIXH / 1g
4 Nisan 2019 tarihli bu fotoğrafta, askerler tarafından yönetilen bir mobil gözetim kamera sistemi, Presidio, Teksas'taki Presidio Sınır Devriye İstasyonu yakınındaki bir sektörü izliyor. (Çk. Brandon Banzhaf / ABD Ordusu AP üzerinden)

Trump politikalarının nasıl çalıştığını belirlemek için tutuklamalarla ilgili aylık sınır görüşmelerini bir kriter olarak kullanıyor ve bu, seçim yılında özellikle önemli hale geliyor. Sınırı aşan insan sayısı geleneksel olarak dışarıda sıcakken azalır ve kış aylarında sık sık artış görülür.

Bununla birlikte, Birleşik Devletler'deki COVID-19 davaları Mart ayında dramatik bir şekilde arttıkça, sınırdaki tutuklamalar daha da düştü, Şubat ayında 30.074'ten 29.953'e ve Mayıs ayında 132.856'ya ulaştı.

Bu, yönetimin 20 Mart'ta sessizce kullanılan bir halk sağlığı yasasına hafifçe dokunduktan sonra 10.000'den fazla Meksikalı ve Orta Amerikalı sığınmacının sınır dışı edilmesine yol açan ABD'ye denk geldi – aynı gün Trump, güney sınırının gereksiz seyahatlere kapalı olduğunu açıkladı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Başkanı Dr. Robert Redfield, iltica sistemini büyük ölçüde kapatan kuralları 20 Mayıs'a kadar uzattı. Emri, COVID-19'un Sınır Devriye istasyonları ve limanlarına getirilmesinin “ciddi bir tehlikesi” olduğunu açıkladı ülkeye girişin yanı sıra.

Meksika sınırındaki 62 eyalet de dahil olmak üzere en az 272 Gümrük ve Sınır Koruma çalışanı virüs için pozitif test yaptı.

Redfield ayrıca, sınırın ABD tarafındaki birçok yerin henüz virüsün yaygın bir şekilde toplum tarafından bulaşmadığını ve bu nedenle Kanada ve Meksika'daki pandeminin “bu tür yerler için ciddi bir tehlike” olmaya devam ettiğini belirtti. Bu, ABD'nin dünyada en fazla vakayı olmasına rağmen.

İç Güvenlik Bakanlığı, Federal Yasa uyarınca federal kurumların diğer federal kurumlardan mal ve hizmet sipariş etmesine izin veren kameraları istedi.

Kongre, federal hükümetin çakışan faaliyetlerini ortadan kaldırmak için 1932'de yasayı kabul etti. İstismar edildi, bu nedenle talep eden kurumun talebinin mali yıl içinde var olan veya ortaya çıkan iyi niyetli bir ihtiyacı karşıladığını göstermesi şartı da dahil olmak üzere koşullar eklendi.


Bir cevap yazın