ABD Hint-Pasifik Komutanlığı'nın Çin'i caydırmak için 20 milyar dolarlık istek listesi – ve Kongre neden onaylayabilir?

WASHINGTON – Guam çevresinde 1.6 milyar dolarlık bir savunma halkası. Ortak ülkeler için milyonlarca yeni askeri fon. Uzun menzilli silah stokları için bir milyar dolar.

Bunlar, ABD Hint-Pasifik Komutanlığı Başkanı Phil Davidson tarafından geçtiğimiz haftalarda sessizce Kongre'ye gönderilen ve Savunma Haberleri tarafından elde edilen 20 milyar dolarlık istek listesine yapılan yatırımlardan sadece birkaçı. İstek listesi, özellikle bölgedeki Çin askeri eylemini caydırmak için yeni Pasifik odaklı bir para potunun temeli olarak gören Kongre üyeleri tarafından talep edildi.

2020 tarihli Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nda Kongre, Bölüm 1253'e, INDOPACOM'un bu yılın Mart ayı ortasına kadar savaş komutanlığının Ulusal Savunma Stratejisini yerine getirmesi ve Çin'e karşı üstünlüğünü sürdürmesi için ihtiyaç duyduğu bir ayrıntı sunmasını gerektiren bir dil eklemiştir.

Rapor, güç yapısı, bölgedeki güvenlik işbirliği ve gerekli altyapı yatırımları konularını içeriyordu. Özellikle, bu rapor özellikle Komutan'ın sahip olmak istediği hakkında daha verimsiz bir görüş elde etmek için Savunma Bakanlığı aracılığıyla değil, doğrudan Davidson'dan gelecekti.

Rapor, Davidson'un "Avantajı Yeniden Kazan" olarak adlandırdığı yeni bir stratejinin kullanıma sunulması işlevini görüyor.

“Avantajı Yeniden Kazanma, potansiyel rakipleri, herhangi bir önleyici askeri harekatın son derece maliyetli olacağı ve kriz anında güvenilir savaş gücü yansıtarak başarısız olacağı konusunda ikna etmek için tasarlanmıştır ve Başkan ve Savunma Sekreterine tam OPLAN'ı dahil etmek için çeşitli esnek caydırıcı seçenekleri sunar (operasyon planı) yürütülmesi, eğer gerekli olursa, ”diye yazdı Davidson.

Ancak bu avantajı yeniden kazanmak ucuz olmayacak: Rapor, Pentagon'un Şubat ayı bütçe talebine eklediği 21 mali yıl için ek fon önerilerinde 1,6 milyar dolarlık bir talep ve ardından 22,25 milyar FY26'dan 18,46 milyar dolarlık bir talep ile geliyor. altı yıllık bir süre içinde bölge için 20 milyar doları aşan ek fonlar.

Davidson, “Bu yatırım planı, DoD'nin FYDP üzerindeki toplam yükümlülük yetkisinin% 1'inden daha azını temsil ediyor ve 2026 yılına kadar caydırıcılık stratejisi uygulamak için gerekli kaynakları sağlıyor,” dedi Davidson, sınıflandırılmamış yönetici özetinde.

ABD Hint Pasifik Komutanı Komutanı Phil Davidson, Brunei Savunma Bakanlığı'ndaki bir onur törenine katıldı. (MC1 Robin W.Peak / ABD Donanması)
ABD Hint Pasifik Komutanı Komutanı Phil Davidson, Brunei Savunma Bakanlığı'ndaki bir onur törenine katıldı. (MC1 Robin W.Peak / ABD Donanması)

Rapor, Rusya'yı Avrupa'daki saldırganlıktan caydırmaya odaklanan projeler için özel bir DoD fonu olan Avrupa Caydırıcı Girişimi'nin Pasifik versiyonu fikri için bir temel sağlayabilir. Pasifik Bozulma Girişimi veya PDI, Çin ile INDOPACOM bölgesinde ilgilenmeye odaklanacaktı.

Birkaç yıldır dolaşan, ancak kongre savunma şahinleri arasında popülerliği giderek artan bir fikir. (Kayda değer bir şekilde, Davidson “Avantajı Yeniden Kazan” planını doğrudan Pentagon'un 21 milyar FY'de 4,5 milyar dolar talep ettiği Avrupa Caydırma Girişimi veya EDI maliyetleriyle karşılaştırmaktadır.)

İçinde son op-ed, Pentagon’un görevinde bulunan Randall Schriver üst Pasifik politika yetkilisi 2018-2019 arasında ve en son INDOPACOM komutanına özel asistan olarak görev yapan Eric Sayers, PDI için bir dava yaptı. Bunun sadece bir bütçe uygulaması değil, “ABD'nin bölgeye olan bağlılığını iletmek için daha geniş bir stratejik fırsat” olduğunu söylediler.

“Pentagon ve Cumhuriyetçilerin ve Demokratların Capitol Tepesi'ndeki bu çaba etrafında bir uyumu, Avrupa'da son yedi yılda meydana gelenleri Asya'da yapmaya başlamak için gerçek bir fırsat olurdu” diye yazdılar. “Avrupa Caydırma Girişimi'nin NATO ve Rusya'ya gönderdiği mesaj, Asya müttefiklerimize ve ortaklarımıza ve Pekin'deki askeri yeteneklerinden emin olanlara göndermek istediğimiz sinyalle aynı olmalıdır.”

Savunma Haberleri'ne konuşan Sayers, 2153 raporunun FY22'den başlayarak PDI'nın nasıl görünmesi gerektiğine temel oluşturması gerektiği fikrini zorladı. Sayers, “Bu paketteki her öğenin yanıtı düşünülmemeli, ancak gecikmiş bir konuşma başlatacak” dedi.

1'inci Tabur, 27. Piyade Alayı'na atanan ABD askerleri "kurt köpekleri =" "piyade =" "tugay =" "savaş =" "takım =" "bölünme =" "hareket =" "kapalı =" "an =" "objektif =" "during =" "a =" "birleşik =" "arms =" "live-fire =" "exercise =" "at =" "schofield =" "kışla =" "hawaii =" "on =" "ağustos. = "" lt. = "" ryan = "" debooy = "" ordu = "" height = "1164.6666666666665" width = "1747" class = "resim tembel
ABD Piyade 1'inci Tabur, 27. Piyade Alayı "Kurt Köpekleri", 2. Piyade Tugayı Muharebe Ekibi, 25. Piyade Tümeni, 3 Ağustos 2018 tarihinde Hawaii'deki Schofield Kışlası'nda birleşik silahlı canlı ateş tatbikatı sırasında bir hedefe yöneldi. Teğmen Ryan DeBooy / ABD Ordusu)

Şu anda, en azından bir PDI oluşturma planının önemli bir desteği var gibi görünüyor.

Davidson'a 24 Mart tarihli mektupta, House Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı Adam Smith, “Mali Yıl 2021 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nda Hint-Pasifik Reasürans Girişimi için fon belirlemek istediğini” söyledi. (EDI başlangıçta Obama yönetimi altında Avrupa Reasürans Girişimi olarak adlandırıldı.)

Buna ek olarak, bir Kongre kaynağına göre HASC sıralaması üyesi Rep. Mac Thornberry, R-Tx., Hint-Pasifik bölgesi için EDI benzeri bir fonun fikriyle çok ilgileniyor.

Senato Silahlı Hizmetler Komitesi üyesi R-MO. Senatör Josh Hawley de vokal destekçisi olmak PDI fikrinin tweetlenmesi bu aydan daha erken “Pasifik Caydırma Girişimi zamanı geldi.”

“1253 raporu bize Çin'e karşı geleneksel caydırıcılığı korumak için tam olarak ne yapmamız gerektiğini anlatıyor. Bakanlık bu yatırımlara ayaklarını çok uzun süre sürükledi, "Hawley yaptığı açıklamada, Savunma Haberlerine verdiği demeçte," Kuvvetlerimizin Çin saldırganlığını caydırmak ve özgürlüğünü sürdürmek için ihtiyaç duydukları şeylere sahip olmasını sağlayabilmemiz için bir Pasifik Bozukluk Girişimi kurma zamanı ve Hint Pasifik'i açın. ”

Sayers, "Kongre, koridorun her iki tarafında da ateşlendi. INDOPACOM'un yıllardır bir öncelik olduğunu duydular, ancak Pentagon gerçek cevaplar vermede yetersiz kalıyor" dedi. Pentagon'la iki taraflı hayal kırıklığı ve INDOPACOM'a doğrudan ihtiyaç duyduklarını düşündüklerini sormak için sistemi atlama çabası. ”

EDI parası, savaşta kullanılan, denizaşırı beklenmedik operasyonlar olarak bilinen özel bir Pentagon hesabının bir parçasıdır. Ancak, OCO hesabından para, bireysel olarak kullanılmak üzere hizmetlere tahsis edilir. EDI söz konusu olduğunda paranın büyük kısmı Orduya etiketlendi; PDI ile bu dolarların Donanma ve Hava Kuvvetleri ihtiyaçlarına daha fazla odaklanması mümkündür.

Guam'ı kurmak, ilişkiler kurmak

Davidson tarafından belirlenen finansman beş geniş kategoriye ayrılmıştır:

  • Ortak kuvvet ölümcüllüğü;
  • Kuvvet tasarımı ve duruşu;
  • Müttefiklerin ve ortakların güçlendirilmesi;
  • Alıştırmalar, deneyler ve yenilikler; ve
  • Lojistik ve güvenlik sağlayıcıları.

Davidson, “Nihayetinde attığımız adımlar, rakiplerimizi hedeflerine zorla ulaşamayacaklarına ikna etmelidir” diye yazdı.

“Bu, hassas saldırı ağları, özellikle de Birinci Ada Zinciri boyunca kara tabanlı gemi karşıtı ve hava karşıtı yetenekleri ile entegre bir Ortak Kuvvet almayı gerektirir; İkinci Ada Zincirine entegre hava füze savunması; ve dağılmayı, bölgesel istikrarı koruma yeteneğini ve gerekirse muharebe operasyonlarını sürdürmeyi sağlayan gelişmiş bir kuvvet duruşu ”dedi.

Ortak güç ölümcüllüğü (5.85 milyar dolar): Bu bölüme Davidson'un altı yıl boyunca 1,67 milyar dolarlık maliyetle Guam'da 360 derece ısrarlı ve entegre bir hava savunma kabiliyeti olan “bir numaralı fonsuz önceliğim” dediği de dahildir.

Davidson, “Amerika günü Guam'da başlıyor ve sadece savaşmamız gereken bir yer değil, aynı zamanda gelecekteki tehditler için de savaşmalıyız” diye yazdı.

ABD Hava Kuvvetleri KC-135 Stratotanker taksisi, 19 Şubat 2020'de Guam, Andersen Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki COPE North 20 egzersiz sırasında pistten aşağı. (Staff Sgt. Divine Cox / US Air Force) "height =" 1166.996 "genişlik = "1747" sınıf = "görüntü tembel
ABD Hava Kuvvetleri KC-135 Stratotanker taksileri 19 Şubat 2020'de Guam, Andersen Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki COPE North 20 egzersiz sırasında pistten aşağı. (Staff Sgt. Divine Cox / ABD Hava Kuvvetleri)

Guam bir yana, bu bölüm Donanma Deniz Saldırısı Tomahawk ve Hava Kuvvetleri JASSM-ER silahı (altı yılda 1 milyar dolar) gibi uzun menzilli hassas ateşlerin entegrasyonunu; hava ve yüzey hedeflerini tespit etmek için Palau merkezli yüksek frekanslı bir radar sistemi (185 milyon $); balistik, seyir ve hipersonik tehditleri (1 milyar dolar) tespit etmek için Hawaii'deki bir vatan savunma radarı; ve küresel tehditleri (1.9 milyar dolar) izlemek için uzaya dayalı kalıcı bir radar sistemi.

İkincisi, Uzay Kalkınma Ajansı tarafından takip edilen sistemlerin büyük takımyıldızı gibi, Pentagon'da halihazırda devam eden çabalarla uyumlu görünmektedir.

Savaşçı komuta “Birinci Ada Zinciri boyunca yüksek miktarlarda müttefik yere dayalı silah içeren, yüksek düzeyde hayatta kalabilen, hassas saldırı ağları gerektiriyor” diye yazdı Davidson. “Bu ağlar, ABD'nin hareket özgürlüğünü veya hayati su yollarına erişimi sınırlamak için herhangi bir anti-erişim ve havadan inkar (A2 / AD) yeteneğini tersine çevirerek Batı Pasifik takımadaları boyunca operasyonel olarak dağıtılmış ve coğrafi olarak dağıtılmıştır. hava boşluğu."

Kuvvet tasarımı ve duruşu (5.85 milyar dolar): Bu bölüm, ABD ordusunu bölgeye yaymak için gereken altyapı yatırımlarına odaklanarak, Çin'in uzun mesafe yetenekleri için kolay hedefler olarak görülen uzun ve merkezi üsler ağını kırıyor.

Davidson, “Potansiyel bir rakibin grev yeteneğine karşı oldukça savunmasız olan büyük, yakın üslere fiziksel olarak konsantre olmak ne stratejik olarak sağduyulu ne de operasyonel olarak uygulanabilir” dedi. “İleriye dayalı, dönme birleşik güçler, ABD müttefiklerini ve ortaklarını eşzamanlı olarak temin ederken, ABD bağlılığını göstermenin ve potansiyel düşmanlara çözüm bulmanın en güvenilir yoludur.”

Sınıflandırılmamış özette, ayrıntılar azdır, ancak finansman öncelikle dağılma ve ön konumlandırma tesislerine odaklanmaktadır.

Müttefiklerin ve ortakların güçlendirilmesi (384 milyon dolar): INDOPACOM ile ilgili bir etkinlikte herhangi bir zaman geçirin ve birinin Amerika'nın Pasifik'teki uzun süredir devam eden avantajının bölgedeki ittifakların ve ortaklıkların temelini oluşturduğunu belirtmesi uzun sürmeyecektir.

Davidson, “İlişkiler, ABD ulusal gücünün ulusumuzun ekonomik ve askeri gücünün ötesindeki önemli bileşenlerini temsil ediyor,” diye yazdı. “Bölge genelinde, yabancı ulusal liderlerle yapılan tartışmalar her zaman ABD değerlerinin küresel davranışların şekillenmesinde oynadığı role geri dönüyor. Bu, Hint-Pasifik'te son 75 yılda inşa edilen ittifaklar ve ortaklıklar ağına dayanıyor. ”

Bu bölümde iki odak alanı vardır: “bulut tabanlı teknolojiler, entegre sistemler ve güvenli komut, kontrol ve iletişim (C3) sağlamak için güvenli erişim kontrolleri” kullanan bir Görev Ortağı Ortamı oluşturmak ve üç tanesinin oluşturulması füzyon merkezleri, Singapur ve diğerleriyle zaten çalışmakta olan bir terörle mücadele hücresi de dahil olmak üzere belirli görevler üzerinde müttefiklerle birlikte çalışacak.

Japonya, Güney Kore, Endonezya ve Malezya'dan servis üyeleri 25 Şubat 2020'de Phitsanulok, Tayland'daki Cobra Gold askeri tatbikatının açılış törenine katıldılar. (MC1 Julio Rivera / ABD Donanması) "height =" 982.6875 "width = "1747" sınıf = "görüntü tembel
Japonya, Güney Kore, Endonezya ve Malezya'dan hizmet üyeleri 25 Şubat 2020'de Phitsanulok, Tayland'daki Cobra Gold askeri tatbikatının açılış törenine katıldılar. (MC1 Julio Rivera / ABD Donanması)

Egzersizler, deneyler ve yenilikler (2.87 milyar dolar): Temelde INDOPACOM ve ötesinde büyük egzersizler yapmak için bir pot para, bu kategori diğerleri arasında Alaska, Hawaii ve California'da test aralıklarının kullanımını içerir.

"BİZE. güçler, teknolojik açıdan ileri rakiplere karşı oldukça tartışmalı ortamlarda savaşabilmeli ve aynı zamanda etki alanları arasında algılanmayı en aza indirebilmelidir. ” “Ortak Kuvvet, hizmet için önerilen silahları ve yetenekleri, düşmanı engelleyen ve bizi kazanacak bir konuma getiren bir savaş söndürme konseptine entegre etme kapasitesinden yoksundur. Bu zorluk ancak sürekli bir ortak deney kampanyasıyla bir dizi üst düzey, çok alanlı alıştırma yapılarak gerçekleştirilebilir. ”

Lojistik ve güvenlik sağlayıcıları (5.11 milyar dolar): Bu geniş kategori, komutun ihtiyaç duyabileceği her şeyi yakalar. Burada “dağılma yerleri, havaalanı savaş hasarı, onarım yetenekleri ve C4I, mühimmat üretimi, hareketlilik işleme ve yakıt depolama için altyapı” için lojistik ihtiyaçlar bulunmaktadır.

Ayrıca, Deniz Güvenliği Girişimi kapsamında güvenlik işbirliği taleplerinin tamamen finanse edilmesi için bir çağrı, 2015 yılında başlatılan çaba. Davidson bu talepleri tam olarak karşılayan Davidson'un raporunda, “tiyatro güvenliği işbirliğinde yüzde 32'lik bir artışla sonuçlanacağını ve ortak uluslarla ilişki kurma, duruş ve gelişme yeteneğinin bel kemiğini oluşturacağını” iddia etti.

Belgede ayrıca Ortak Entegrasyon Görev Gücü Batı'nın FY23'te olması planlandığı için kapatılmaması isteniyor. Davidson, güçlü deniz militanları olmayan ülkelere erişim sağladığını yazdı.

Son olarak belge, ABD ve ortaklarını hedef alan bölgedeki bilgi işlemlerine karşı "malign etkiyi hedeflemek için tasarlanmış çeşitli karşı propaganda araçlarının yeniden başlatılmasını" istiyor.

Washington'daki Joe Gould bu rapora katkıda bulundu.


Bir cevap yazın