ABD Donanması son Blok III Virginia denizaltısını devreye aldı

WASHINGTON – Donanmanın sekiz Blok III'ün sonuncusu Virginia sınıfı denizaltılar Donanma basın açıklamasına göre filoya katıldı.

Saldırı denizaltı Delaware, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle resmi görevlendirme törenine sahip değildi, ancak yine de konuşlandırma rotasyonuna girmeye hazırlanıyor.

Blok III, Tomahawk Kara Saldırı Füzeleri için 12 dikey fırlatma borusunu, her biri altı TLAM içeren daha büyük taşıma yüklerini ateşleyebilen iki büyük 87 inç çaplı tüple değiştirdi.

İlk Blok IV, saldırı denizaltı Vermont'un bu ay içinde devreye alınması planlanıyor. Blok IV'ler öncelikle tekneye, teknenin ömrü boyunca büyük bir saha kullanılabilirliğini ortadan kaldıran ve ekstra bir dağıtım sağlayan güvenilirlik özellikleri ekler.

Blok VGeçen yıl verilen akustik yükseltmeleri ekledi ve sekiz teknenin Virginia Yükü Modülü olacak. VPM üç katına çıkacak şekilde tasarlanmıştır Tomahawk seyir füzesi Virginia sınıfı subayların kapasitesi, 154 sınıfı Tomahawk kapasitesine sahip Ohio sınıfı güdümlü füze subaylarının bekleyen emekliliğini dengelemek için tasarlanmış bir hareket. Her Virginia Payload Module alt biriminde 40 Tomahawk yükü olacaktır.


Bir cevap yazın