ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore F-35 desteğini sattı

WASHINGTON – ABD Dışişleri Bakanlığı Cuma günü, Amerikan şirketleri için 715 milyon dolar getirebilecek bir çift yabancı askeri satış yapacaktı.

Güney Kore’ye yönelik destek ve hizmetleri kapsayan ilk satış planlı tedarik F-35 Müşterek Taarruz Uçağı'nın tahmini fiyat etiketi 675 milyon dolar. İkinci satış 199 Excalibur Increment IB M982Al taktik mermilerini içeriyor Hollandatahmini fiyat etiketi 40,55 milyon dolar.

Bildirimler web sitesinin Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı. DSCA bildirimleri nihai satış değildir; Kongre tarafından onaylandıktan sonra, satışlar, miktarlar ve maliyetlerin değişebileceği müzakerelere girer.

Güney Kore paketi “F-35 uçağı, motorları ve silahları için takip desteği ve hizmetleri; yayınlar ve teknik belgeler; destek ekipmanı; yedek ve tamir parçaları; onarım ve iade; test ekipmanı; yazılım teslimi ve desteği; pilot uçuş ekipmanı; personel eğitim ekipmanı; ABD Hükümeti ve yüklenici teknik ve lojistik destek hizmetleri; ve program desteğinin diğer ilgili öğeleri ”.

Ana yükleniciler, beşinci nesil avcı uçağı üreten Lockheed Martin ve jet üzerinde F135 motorunu kullanan Pratt & Whitney. Herhangi bir dengeleme düzenlemesine henüz karar verilmemiştir.

Hollanda mühimmat ihalesi, Alman yapımı PzH2000NL kendinden tahrikli obüs ile donatılmış “geleneksel topçu birimlerinin yanı sıra“ çeşitli yangın alanlarında teminat hasarını azaltmak ve etkinliği arttırmak için ” DSCA duyurusu. Raytheon ana yüklenicidir.

Abonelere yönelik 6 Nisan'daki bir notta, analist Cowen'li Roman Schweizer, bugüne kadarki FMS davalarının sayısının, yılbaşından bugüne kadarki rakam rakamları – 2020'de 19.2 $ 'a karşı 24.2 milyar $' ı takip etmesine rağmen, geçen yıla benzer şekilde izlediğini belirtti. 2019 mali yılında milyar – biraz daha yüksek.

Asya müttefikleri ve ortakları, büyük bilet eşyalarını sürmeye devam ettiklerini belirtti, ancak COVID-19 salgınının yönetim kurulu genelinde yavaşlamalara neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu – ya da ülkeleri ekonomiye hızlı bir başlangıç ​​yapmanın bir yolu olarak iç satın almaya bakmaya yönlendirdi.

Schweizer, Capitol Hill'e bir FMS davasının gönderilmesinden bu yana 10 ay geçtiğini de vurguladı.


Bir cevap yazın